Abesīnijas kaķis

Abesīnijas kaķis

Abesīnijas kaķis ir elegants, vidēja lieluma kaķis ar spēcīgu, lokanu ķermeni un garām, slaidām kājām. Tam ir apaļa, ķīļveida galva ar šķirnei raksturīgiem nelieliem pušķīšiem ausu galos un lielas, mandeļformas acis. Abesīnijas kaķa īsajam, pieguļošajam apmatojumam ir raksturīgs tikings, ko izraisa dažādu krāsu joslas uz katra matiņa. Visizplatītākā apmatojuma krāsa ir sārta, taču pastāv arī vairāki citi toņi.

Abyssinian
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Abyssinian
  • Activity : High
Abyssinian
  • Noise: Low

Izcelsme

Abesīnijas kaķis ir līdzīgs Āfrikas savvaļas kaķim, ko uzskata par mājas kaķa priekšteci. Abesīnijas kaķa vēsture Apvienotajā Karalistē ir mazliet neskaidra, bet, iespējams, uz Apvienoto Karalisti to no Abesīnijas (tagad Etiopijas) 19. gadsimta 60. gados atveda karavīri. Pirmos Abesīnijas kaķus krustoja ar Britu īsspalvainajiem kaķiem, bet vēlāk — ar austrumu šķirnēm. Garspalvainie Abesīnijas kaķēni metienos konstatējami jau daudzus gadus. Kopš 20. gadsimta 70. gadiem no tiem tiek veidota atsevišķa šķirne, kas pazīstama kā Somālijas kaķi.

Izcelsmes valsts

Abesīnija (Etiopija)

Citi nosaukumi

Abesīnieši, savvaļas kaķi

Temperaments

Abesīnijas kaķis ir mierīgs, inteliģents un ziņkārīgs. Šim kaķim patīk cilvēka sabiedrība, un tas pieķeras ģimenei. Šīs šķirnes kaķiem patīk plašums un aktīvas nodarbes, padodas kāpšana, un viņi augstu vērtē dārzu, kurā ir daudz koku un augstu vietu. Abesīnijas kaķi ir rotaļīgi, bet ar savu raksturu, un tiem piemīt diezgan daudz saprāta, tāpēc tie nerada lielu nekārtību!

Veselība (problēmas)

Abesīnijas kaķiem var būt iedzimta slimība, ko sauc par piruvātkināzes deficītu un kas var izraisīt anēmiju. Šīs slimības diagnostikai ir pieejams uzticams tests. Topošajiem saimniekiem vajadzētu pajautāt selekcionāriem, vai viņu kaķi ir pārbaudīti un nav mantojuši šo slimību. Dažās valstīs ir konstatēta acu slimība, ko sauc par progresējošu tīklenes atrofiju un kas izraisa progresējošu aklumu, tādēļ ir vērts pajautāt selekcionāram arī par šo problēmu.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību.  Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl vērā jāņem arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības veidiem.

Izskats

Abesīnijas kaķa apmatojums ir viegli kopjams. Kaķim patiks, ja tā apmatojumu sukās vai ķemmēs. Ja vēlies iegūt profesionālu spīdumu, vari veikt „pulēšanu”, ar mitru zamšādu maigi glaudot kaķi, lai padarītu apmatojumu mirdzošu. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.