Amerikas asspalvainais kaķis

American Wirehair

Kā jau norāda nosaukums, Amerikas asspalvainā kaķa raksturīgākā īpašība ir tā kažoks. Amerikas asspalvainais kaķis ir diezgan paliela izmēra kaķis ar raupju, elastīgu un spurainu kažoku — katrs īsais līdz vidēji garais matiņš ir tievs un ieliekts vai izlocīts galiņā. Ūsas bieži vien ir izliektas. Patiesais kažoka spurainums ir pilnībā apjaušams vienīgi, kaķim pieaugot. Amerikas asspalvainie kaķēni ar ļoti sprogainu kažoku mazotnē var izaugt par pieaugušiem kaķiem ar nedaudz viļņotu, nevis spurainu kažoku, un otrādi. Kažoks var būt dažādās krāsās, ar dažāda veida zīmējumu un rakstu.

American Wirehair
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
American Wirehair
  • Activity : Medium
American Wirehair
  • Noise: Low

Temperaments

Amerikas asspalvainie kaķi ir draudzīgi un nosvērti. Šie kaķi ir mierīgi, ar patīkamu raksturu, maigi un rotaļīgi. Viņiem patīk rotaļlietas un spēles kopā ar saimnieku. Šīs šķirnes kaķi nav īpaši runīgi.

Izskats

Amerikas asspalvaino kaķu apmatojums jākopj maz. Patiesībā kopšana to var pat sabojāt. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Uzvedība

Šie kaķi mīl kontaktēties ar saviem saimniekiem, tie izbauda kopšanas procedūras, glaudīšanu, cilvēku sabiedrību un vēlas piedalīties ģimenes dzīvē. Kaķiem atšķirībā no suņiem nav nepieciešamas lielas iekštelpu platības, ja vien tie netiek audzināti kā iekštelpu kaķi, taču ideālā gadījumā tiem ir nepieciešama droša zona brīvā dabā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Tiem nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

"Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Amerikāņu selekcionāri apgalvo, ka Amerikas asspalvainie kaķi ir veselīgi un veselības traucējumu tiem ir maz. To nevar apgalvot par Apvienotās Karalistes populāciju, jo nav atbilstošu datu.

Šīs sugas izcelsme

Amerika

Amerikas asspalvaino kaķu šķirnes pirmsākums ir spontāna mutācija, kad 1966. gadā kādā Ņujorkas fermā metienā starp citiem kaķēniem ar normālu apmatojumu bija viens asspalvains kaķēns (vārdā Ādams). Visiem Amerikas asspalvainajiem kaķiem konstatējama radniecība ar Ādamu. Amerikas asspalvainie kaķi ir kļuvuši populāri ASV un Kanādā, bet citur par tiem zināms maz. Apvienotajā Karalistē tie nav atzīta izstāžu šķirne.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.