Balinēzijas kaķis

Balinēzijas kaķis

Balinēzijas kaķis ir skaista, eleganta, vidēja izmēra šķirne ar tādām pašām garām, graciozām apmatojuma joslām kā Siāmas kaķim. Tam ir slaids un graciozs ķermenis, pagarināts purns un lielas ausis, kuru galos var būt pušķīši. Kaķim ir smalks, zīdaini gaisīgs kažoks, kura matiņi var būt vienu līdz vairākus centimetrus gari un kuri cieši pieguļ ķermenim. Aste ir gara un kupla ar daudz garākiem matiņiem. Balinēzijas kaķim nav kuplas pavilnas, tāpēc tas tiek oficiāli klasificēts kā kaķis ar vidēji garu apmatojumu. Acis ir gaiši zilas, un tām piemīt orientālo kaķu acu forma un izvietojums. Apmatojumu rotā tādi paši krāsu plankumi (uz ausīm, purna, kājām, ķepām un astes) un maska kā Siāmas kaķiem. Balinēzijas tipa kaķus ar plankumiem, kas papildina Balinēzijas kaķiem pieņemtos, ASV dēvē par Javas kaķiem.

Balinese
  • Coat length: Long
  • Grooming Requirements: More than once a week
Balinese
  • Activity : High
Balinese
  • Noise : High

Temperaments

Balinēzijas šķirnes kaķu temperaments ir līdzīgs kā Siāmas kaķiem, bet daži saimnieki uzskata, ka Balinēzijas kaķi ir nedaudz mierīgāki. Tomēr Balinēzijas kaķi aizvien ir mazliet ekstraverti un pieprasa cilvēka uzmanību. Balinēzijas kaķi ļoti daudz izmanto balsi, un šķiet, ka viņi ar saviem saimniekiem pat sarunājas. Šie kaķi vēlas būt ģimenes locekļi. Vajadzība pēc uzmanības nozīmē, ka šiem kaķiem patīk cilvēka sabiedrība, un tie ir piemēroti cilvēkiem, kuri visu dienu nepavada ārpus mājas.

Izskats

Lai skaisto, bet smalko apmatojumu uzturētu labā stāvoklī, lai tajā neizveidotos mezgli un pinkas, Balinēzijas kaķi ir regulāri un bieži jākopj. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Balinēzijas kaķiem ieguvumu sniedz regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadēja veselības pārbaude pie veterinārārsta.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Tā kā Balinēzijas šķirnes kaķi ir saistīti ar Siāmas kaķiem, tiem var būt līdzīgi iedzimti veselības traucējumi.

Šīs sugas izcelsme

Amerika

Balinēzijas kaķi būtībā ir garspalvaini Siāmas kaķi. Pirmo reizi pamanīti 20. gadsimta sākumā. Sākotnēji selekcionāri garspalvainos kaķēnus atdeva citiem. Šķirne tika izveidota pēc Otrā pasaules kara. Sākotnēji tai deva nosaukumu „garspalvainie Siāmas kaķi”. Nosaukumu nomainīja uz „Balinēzijas kaķis”, jo šie kaķi atgādināja elegantos Tālo Austrumu tempļu dejotājus. 1961. gadā Balinēzijas kaķus atzina Amerikā, taču Eiropā Balinēzijas šķirnes kaķus ieveda vien 20. gadsimta 70. gadu vidū.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.