Bombejas kaķis

Bombejas kaķis ir vidēja auguma kaķis ar spīdīgu, piķmelnu apmatojumu, kas vizuļo kā lakāda. Tā galvai ir viegli noapaļota paura daļa, un uz tās ir izvietotas noapaļotas ausis un plats, nedaudz saplacināts purns. Kaķa skaistās vara/zelta krāsas acis ir izvietotas patālu viena no otras, un tās ir apaļas un izteiksmīgas. Ķermenis ir izturīgs un muskuļots ar spēcīgu, taisnu muguru. Deguna āda un acu kontūra ir melnā krāsā, bet ķepu spilventiņi var būt melnā vai tumši brūnā krāsā.

Bombay
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Bombay
  • Activity : High
Bombay
  • Noise: High

Temperaments

Āzijas šķirņu grupas kaķi ir ļoti draudzīgi un sirsnīgi. Bombejas kaķiem ir unikālas balsis, un parasti tie ir ļoti daiļrunīgi. Šie kaķi ir netradicionāli.

Izskats

Bombejas kaķu īsais apmatojums nav pārmērīgi jākopj, bet viņiem patiks uzmanība, ko tie saņem kopšanas laikā. Kā lielākā daļa īsspalvaino kaķu, arī šie kaķi paši ļoti labi kopj savu apmatojumu. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Bombejas kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzvedība

Šie kaķi mīl kontaktēties ar saviem saimniekiem, tie izbauda kopšanas procedūras, glaudīšanu, cilvēku sabiedrību un vēlas piedalīties ģimenes dzīvē. Kaķiem atšķirībā no suņiem nav nepieciešamas lielas iekštelpu platības, ja vien tie netiek audzināti kā iekštelpu kaķi, taču ideālā gadījumā tiem ir nepieciešama droša zona brīvā dabā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Tiem nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Bombejas kaķi parasti dzīvo ilgi un var sasniegt pat padsmit gadu vecumu. Šīs šķirnes kaķu Apvienotajā Karalistē ir maz. Nav zināms, ka šai šķirnei būtu raksturīga kāda konkrēta slimība.

Šīs sugas izcelsme

Lielbritānija un ASV

Bombejas kaķis ir viens no Āzijas grupas kaķiem, kuru selekcionāri ieguvuši, mēģinot izveidot Burmas tipa kaķi tam neraksturīgās krāsās. Apvienotajā Karalistē Bombejas kaķis ir Āzijas šķirnes kaķa melnais paveids.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.