Burmilla

Burmilla

Burmillas šķirnes kaķi ir vidēja auguma kaķi, kas līdzinās Burmas šķirnes pārstāvjiem. Tiem raksturīgs izturīgs, ļoti muskuļots ķermenis un spēcīga, taisna mugura. Kaķenes ir daudz mazākas un smalkākas par runčiem. Šiem kaķiem ir viegli noapaļota paura daļa, ķīļveida purniņš un tālu viena no otras izvietotas ausis. Izteiksmīgās acis var būt jebkurā tonī — no zeltaina līdz pat zaļas krāsas tonim. Kažoka apmatojums ir īss un cieši pieguļ ķermenim, pavilna ir gaiša, bet pārējo ķermeni rotā tipings (tumšākas krāsas matiņu gali) un raksturīgais pieres krāsojums M burta formā.

Burmilla
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Burmilla
  • Activity : High
Burmilla
  • Noise : High

Temperaments

Burmillas šķirnes kaķi nav tik trakulīgi kā Burmas kaķi, taču arī ne tik nosvērti kā šinšillas šķirnes kaķi. Burmillas kaķi dievina uzmanību un vēlas būt ģimenes locekļi, lai gan var būt diezgan prasīgi un bieži vien sekot saviem saimniekiem pa pēdām. Tāpat kā vairums Āzijas kaķu, arī burmillas kaķi ir ļoti inteliģenti dzīvnieki un bieži vien spēj atrisināt problēmas, piemēram, durvju atvēršanas problēmu.

Izskats

Burmillas kaķa īsais, ķermenim cieši pieguļošais apmatojums nav daudz jākopj, lai gan šiem kaķiem patīk uzmanība, ko tie saņem kopšanas laikā. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Veterinārajā literatūrā specifiski veselības traucējumi Āzijas kaķiem nav aprakstīti, taču šīs grupas kaķiem var būt nosliece uz tādiem pašiem veselības traucējumiem kā Burmas kaķiem. Dažām šīs šķirnes līnijām ir lielāka nosliece uz cukura diabētu nekā citu šķirņu kaķiem.

Šīs sugas izcelsme

Lielbritānija

Burmillas ir Āzijas kaķu šķirņu grupas īsspalvainie pārstāvji. Šķirne tika izveidota 1981. gadā, nejauši sakrustojot Šinšillas šķirnes runci un violetas krāsas Burmas kaķeni. Kaķēni pēc izskata un uzvedības atgādināja Burmas kaķi, taču tiem bija satriecoši skaistais Šinšillas šķirnes apmatojuma sudraba krāsojums un akcenti. Turklāt šie kaķēni izraisīja tik milzīgu interesi, ka vecākiem ļāva pāroties vēlreiz, tādējādi radot jaunu šķirni.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.