Īsspalvu orientālais kaķis

Īsspalvu orientālais kaķis

Orientālie kaķi ir vidēja izmēra kaķi, taču tie ir smagāki nekā izskatās. To ķermenis līdzinās Siāmas kaķa ķermenim — tas ir garš un slaiks ar garu, pātagveida asti un garām, slaidām kājām. Šiem kaķiem ir trīsstūraina ķīļveida galva, taisns profils un lielas, viena no otras tālu izvietotas ausis. Orientālā kaķa kažoka apmatojums ir ļoti īss un pieguļošs. Tam ir smalka un gluda tekstūra. Īsspalvu orientālo kaķu kažoks var būt ļoti daudzās dažādās krāsās ar dažāda veida rakstiem.

Oriental Short Hair
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Oriental Short Hair
  • Activity : High
Oriental Short Hair
  • Noise: High

Temperaments

Tāpat kā Siāmas kaķi, arī orientālie kaķi ir inteliģenti un ziņkārīgi dzīvnieki, kas vienmēr atgādina par savu klātbūtni. Tiem patīk aprunāties ar savu cilvēku draugu un tie sagaida, ka saņems atbildi. Šie kaķi vēlas būt ģimenes locekļi, un tiem patīk spēles, piemēram, saburzīta papīra bumbiņas ķeršana. Orientālajiem kaķiem patīk, ka tos izklaidē, un nepatīk, ka tos atstāj vienus, tāpēc, ja visu dienu esi darbā, laba ideja visticamāk ir iegādāties otru orientālo kaķi.

Izskats

Orientālā kaķa īsajam, spīdīgajam apmatojumam nav nepieciešama bieža kopšana, taču kaķi izbauda kopšanas laikā saņemto uzmanību. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķim ik gadu ieteicams veikt veselības pārbaudes, vakcināciju un parazītu profilaksi.

Uzvedība

Šie kaķi mīl kontaktēties ar saviem saimniekiem, tie izbauda kopšanas procedūras, glaudīšanu, cilvēku sabiedrību un vēlas piedalīties ģimenes dzīvē. Kaķiem atšķirībā no suņiem nav nepieciešamas lielas iekštelpu platības, ja vien tie netiek audzināti kā iekštelpu kaķi, taču ideālā gadījumā tiem ir nepieciešama droša zona brīvā dabā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Tiem nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Orientālie kaķi var sasniegt 18–19 gadu vecumu. Lai gan lielākā daļa garspalvu orientālo šķirņu kaķu nodzīvo ilgu un veselīgu mūžu, pastāv vairāki veselības traucējumi, kas varētu būt saistīti ar piederību orientālajai dzimta — līdzīgi kā ļoti radniecīgajiem siāmiešiem.

Šīs sugas izcelsme

Amerika/Lielbritānija

Orientālais kaķis patiesībā ir Siāmas kaķis ar atšķirīgas krāsas apmatojumu un zaļām acīm (izņemot pilnīgi balto paveidu, kuram ir zilas acis). Ķermeņa uzbūve un temperaments ir tieši tāds pats kā Siāmas kaķim. Orientālo kaķu šķirne tika radīta, sakrustojot Siāmas kaķus ar citu šķirņu kaķiem, lai iegūtu dažādas apmatojuma krāsu variācijas. Melnais Siāmas kaķis ir eksistējis jau ilgu laiku, taču tikai 20. gadsimta 50. gados tika ieguldīts milzīgs darbs, lai radītu kaķus ar dažādām apmatojuma krāsu variācijām, no kurām kaķi ar melnu apmatojumu dēvē par melno orientālo kaķi. Nākamā orientālā šķirne, kura tika izveidota, bija Havanas kaķis — šokolādes krāsas siāmietis (nejaukt ar Havanas brūno kaķi, kas ir atsevišķa Amerikas šķirne). Kopš tā laika selektīvās pavairošanas rezultātā ir radīti kaķi ar daudz dažādu apmatojuma krāsu un zīmējumu variācijām.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.