Krievu zilais kaķis

Krievu zilais kaķis

Krievu zilais kaķis ir vidēji liela līdz liela izmēra šķirne ar elegantu, graciozu ķermeni un garām, tievām kājām. Kaķis pārvietojas tā, it kā staigātu uz pirkstgaliem. Tam ir ķīļveida formas galva ar izteiktiem ūsu spilventiņiem un lielām ausīm. Tā spilgti zaļās, mandeļformas acis ir izvietotas ar palielu atstatumu viena no otras. Divslāņu kažokam ir ļoti bieza pavilna, un tā apmatojums ir smalks, īss un mīksts pieskārienam. Krievu zilā kaķa kažoka tekstūra ļoti atšķiras no jebkuras citas šķirnes kažoka tekstūras un ir īstena šķirnes mēraukla. Lai gan šķirnes nosaukums ir Krievu zilais kaķis, dažkārt ir sastopami arī melni un balti krievu kaķi. Vispopulārākā kažoka zilās krāsas variācija ir gaiša, vienmērīgi zila krāsa ar sudrabainu spīdumu.

Russian Blue
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Russian Blue
  • Activity : High
Russian Blue
  • Noise: Low

Temperaments

Krievu zilais kaķis ir kluss un jutīgs, dažkārt kautrīgs un atturīgs, taču tiek uzskatīts, ka tas ir ārkārtīgi uzticīgs savam izvēlētajam cilvēku draugam. Tas var baidīties no svešiniekiem, kā arī var paiet ilgs laiks, līdz tas sadraudzējas ar cilvēkiem. Kad šis kaķis ir ieguvis mīlošas mājas, tam patīk spēlēties ar rotaļlietām un lēkāt, rāpties un joņot pa māju. Tas ir ārkārtīgi veikls un ātrs.

Izskats

Tāpat kā vairumam īsspalvaino šķirņu, arī krievu zilajam kaķim nav nepieciešama intensīva kopšana, lai saglabātu apmatojuma veselību, taču šie kaķi mīl uzmanību, tāpēc izbaudīs sukāšanu ar mīkstu suku. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķim ik gadu ieteicams veikt veselības pārbaudes, vakcināciju un parazītu profilaksi.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Krievu zilie kaķi ir veselīgi.

Šīs sugas izcelsme

Krievija

Krievu zilā kaķa sākotnējais nosaukums bija erceņģeļa kaķis, jo uzskata, ka tas ieceļoja Eiropā ar kuģiem, kas nāca no šāda nosaukuma ostas Krievijā (Arhangeļska jeb Erceņģeļa pilsēta no krievu val.). To dēvēja arī par Spānijas kaķi un Maltas kaķi, it īpaši ASV, kur pēdējais nosaukums dominēja līdz pat gadsimta sākumam. Taču pastāv neapstrīdami pierādījumi, kas saista kaķa izcelsmi ar Krieviju. Liels skaits kaķu ar līdzīgu apmatojumu ir sastopams Skandināvijā, un šo kaķu biezais apmatojums norāda uz dzīvi ziemeļnieciskā klimatā. Lai gan apmatojuma zilā krāsa tiek uzskatīta par šīs šķirnes standarta krāsu, ir sastopami krievu kaķi arī ar melnas un baltas krāsas apmatojumu. Šīs krāsu variācijas radās Otrā pasaules kara laikā, kad daži atlikušie krievu zilā kaķa šķirnes īpatņi tika sakrustoti ar Britu zilajiem kaķiem un Siāmas kaķiem, lai saglabātu šķirni.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.