Regdolls

Regdolls

Regdolls ir liela, spēcīga un impozanta kaķu šķirne ar tai specifisku kažoka rakstu. Taču šīs šķirnes kaķi ir ārkārtīgi relaksēti un mierīgi, radot ļenganas lupatu lelles iespaidu, no kā arī ir radies nosaukums. Platajai pierei ir plakana augšdaļa, un starp ausīm ir plata atstarpe. Regdollam ir lielas, piesātināti zilas acis. Ķermenis ir garš un muskuļots ar platām krūtīm, īsu kaklu un spēcīgām kājām. Ķepas ir lielas, apaļas un pūkainas, bet aste — gara un kupla. Regdolla kažoks ir zīdains, biezs un ar vidēju līdz garu apmatojumu, un pieaugušiem kaķiem ir jābūt apkaklei un kuplām „biksēm”. Regdolla šķirnes kaķu kažokam ir četri dažādi rakstu veidi, un katram no rakstu veidiem ir iespējamas četras krāsu variācijas. Pastāv arī „cimdots” regdolls, kam ir papildu balti plankumi uz ķepām.

Ragdoll
  • Coat length: Long
  • Grooming Requirements: Once a day
ragdoll
  • Activity : Low
ragdoll
  • Noise: Low

Temperaments

Regdolls, iespējams, ir pati mierīgākā kaķu šķirne no visām mājas kaķu šķirnēm. Šie kaķi būtībā ir apmierināti ar visu un nav prasīgi, kā arī saglabā pacietību vairumā situāciju. Tiem piemīt ārkārtīgi maiga un relaksēta daba, un tie kļūst par uzticamiem mājdzīvniekiem, kas ļoti pieķeras saimniekam. Par šiem kaķiem klīst leģenda, ka tie ir imūni pret sāpēm, kas, protams, nav tiesa! To relaksētās izturēšanās pamatā ir viņu ļoti uzticīgā daba, nevis sajūtu trūkums.

Izskats

Regdollu šķirnes kaķiem ir nepieciešama regulāra kopšana, lai saglabātu šo kaķu satriecoši skaisto apmatojumu labā stāvoklī. Ja kopšanas procedūras tiek uzsāktas jau kaķēna vecumā, šīs šķirnes kaķis, tāpat kā arī citu šķirņu kaķi, ātri vien pie tām pierod un izbauda šo procedūru laikā saņemto uzmanību. Ikdienas kopšana novērsīs apmatojuma pinkošanos un cīņu ar nekopta apmatojuma savelšanos un pinkām. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķim ik gadu ieteicams veikt veselības pārbaudes, vakcināciju un parazītu profilaksi.

Uzvedība

Šie kaķi mīl kontaktēties ar saviem saimniekiem, tie izbauda kopšanas procedūras, glaudīšanu, cilvēku sabiedrību un vēlas piedalīties ģimenes dzīvē. Kaķiem atšķirībā no suņiem nav nepieciešamas lielas iekštelpu platības, ja vien tie netiek audzināti kā iekštelpu kaķi, taču ideālā gadījumā tiem ir nepieciešama droša zona brīvā dabā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Tiem nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Regdolla šķirnes kaķiem ir raksturīga iedzimta sirds slimība (hipertrofiska kardiomiopātija), kuras gadījumā agrīnā vecumā var rasties sirds mazspēja. Ja apsver iespēju iegādāties šīs šķirnes kaķi, konsultējieties ar selekcionāru.

Šīs sugas izcelsme

Amerika

Pirmie Regdolla šķirnes kaķēni piedzima 20. gadsimta 60. gados Kalifornijā. Tie, visticamāk, radās, sapārojoties baltai Persijas kaķu karalienei (kaķenei) ar Birmas šķirnes vai Birmas tipa šķirnes runci. Paņemot kaķi klēpī, tas kļūst ļoti mierīgs un tikpat ļengans kā lupatu lelle, no kā arī ir radies šķirnes nosaukums. Daži selekcionāri uzskata, ka šī īpašība ir negadījuma, kurā cieta grūsnā kaķene, rezultāts, taču ģenētiski nav iespējams, ka kaķēni pārmanto traumas sekas.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.