Savannas kaķis

Savannas kaķis

Savannas kaķis ir gara un slaika šķirne ar garām kājām, un īpatņu izmērs ir atkarīgs no tā, cik tuva radniecība konkrētajam pēcnācējam ir ar pirmās paaudzes krustojumu. Sākotnējo paaudžu kaķi ir diezgan lieli. Savannas šķirnes runči parasti ir lielāki par kaķenēm. Šīs šķirnes hibridizācijas ceļā selekcionēto ģenētisko īpašību nejaušu izpausmju dēļ var pastāvēt ievērojamas atšķirības izmērā pat viena metiena ietvaros. Atsevišķu šīs šķirnes kaķu kopējais izskats galvenokārt ir atkarīgs no paaudzes. Kaķi parasti ir plankumaini, taču iespējami arī klasiski vai marmorraksta zīmējumi, sniegbalts apmatojuma krāsojums, kā arī zils vai citu blāvu krāsu krāsojums. Ausis ir garas, dziļi ieliektas formas un saspicētas (ausu aizmugures vidusdaļu rotā gaišs plankums, ko ieskauj melnas, tumši pelēkas vai brūnas krāsas apmatojums, radot acs zīmējuma efektu), deguns ir plats, bet acis ir iegrimušas zem izteikta uzacu kaula. Savannas kaķu astes zīmējumu veido melnas krāsas gredzeni, kas galā pāriet melnā plankumā, bet to acis var būt zaļā, brūnā vai zelta krāsā.

savannah
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Savannah
  • Activity : High
savannah
  • Noise: Medium

Temperaments

Tā kā Savannas kaķi nav bieži izplatīti, ir grūti nosaukt to vispārējās rakstura īpašības un noteikt, cik tie ir paredzami. Daži saimnieki uzskata, ka šie kaķi ir sabiedriski un draudzīgi, satiekot nepazīstamus cilvēkus un citus kaķus un suņus, bet ir saimnieki, kas stāsta, ka svešinieku klātbūtnē šie dzīvnieki var bēgt un slēpties vai atkāpties šņācot un rūcot. Zināms, ka Savannas kaķi spēj no vietas ļoti augstu uzlēkt (2,4 m) un ka tie spēj ātri mācīties. Tiesa gan šī, visticamāk, nav pirmā kaķu šķirne, kurai piemīt šādas prasmes. Šie kaķi ir lieli un spēcīgi un bieži tiek raksturoti kā pašpārliecināti. Savannas kaķiem tiek piedēvēta gan čiepstēšana kā servalam, gan ņaudēšana kā mājas kaķim, gan arī šo abu skaņu apvienojums. Tāpat tiem ir raksturīga diezgan skaļa šņākšana.

Izskats

Savannas kaķa apmatojums ir viegli kopjams. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Vēl nav zināms, vai Savannas kaķiem ir raksturīgi kādi veselības traucējumi, jo šādas ziņas veterinārajā literatūrā nav pieejamas.

Šīs sugas izcelsme

ASV

Informācija par Savannas kaķu izcelsmi ir diezgan pretrunīga. Tie ir mājas kaķa un servala, vidēja izmēra Āfrikas savvaļas kaķa ar lielām ausīm, krustošanas rezultāts. Šos pirmās krustošanas rezultātā iegūtos kaķus krusto vēlreiz un iegūst mājas kaķus. Šķirnes pirmsākumi meklējami 20. gadsimta 80. gadu vidū, un to ir atzinusi viena kaķu mīļotāju organizācija.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.