Sibīrijas meža kaķis

Sibīrijas meža kaķis

Sibīrijas meža kaķis ir paliela kaķu šķirne ar muskuļotu ķermeņa uzbūvi un cilindra formas rumpi. Apmatojums ir garš un biezs, bet galvai ir mīkstināta ķīļveida forma ar noapaļotām kontūram un ļoti izteiksmīgām acīm. Kopumā fiziskais izskats rada izturības un spēka iespaidu. Trīsslāņu kažoka garākais apmatojums ādas tuvumā ir gaišs, bet, tuvojoties galiem, pamazām kļūst tumšāks. Šī īpašība, kaķim kustoties, liek kažokam mirdzēt. Lai gan visizplatītākā krāsa ir brūna tebi, Sibīrijas meža kaķa kažokam var būt jebkāda veida raksts, krāsa, krāsu kombinācija vai arī vienmērīgi violetas vai vienmērīgas šokolādes krāsas kombinācija.

Siberian Forest
  • Coat length: Long
  • Grooming Requirements: More than once a week
Siberian Forest
  • Activity : Medium
Siberian Forest
  • Noise: Medium

Temperaments

Sibīrijas meža kaķis ļoti pieķeras saimniekam un mīl uzmanību, tāpēc kļūst par lielisku draugu. Uzskata, ka šķirne ir uzticama, sabiedriska un pašapzinīga. Sibīrijas meža kaķis ir ļoti inteliģents, tāpēc šķiet, ka tas spēj atrisināt jebkuru problēmu, lai panāktu savu iegribu īstenošanu. Tāpat tiek uzskatīts, ka šis kaķis mīl spēlēties ūdenstilpēs, ūdens bļodās un virtuves izlietnēs ar pilošiem ūdens krāniem. Šim kaķim patīk rāpties, un tas ir lielisks mednieks. Tas labprāt murrā, kā arī pīkst un čiepst. Vairums Sibīrijas meža kaķu prieka brīžos luncina asti.

Izskats

Lai gan Sibīrijas meža kaķa garais apmatojums pārāk viegli nepinkojas, tam tomēr par labu nāk regulāra kopšana, kas uztur kažoku labā stāvoklī. Garais apmatojums vislielāko biezuma pakāpi sasniedz ziemas mēnešos.

Uzvedība

Šie kaķi mīl kontaktēties ar saviem saimniekiem, tie izbauda kopšanas procedūras, glaudīšanu, cilvēku sabiedrību un vēlas piedalīties ģimenes dzīvē. Kaķiem atšķirībā no suņiem nav nepieciešamas lielas iekštelpu platības, ja vien tie netiek audzināti kā iekštelpu kaķi, taču ideālā gadījumā tiem ir nepieciešama droša zona brīvā dabā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Tiem nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Dažu līniju Sibīrijas meža kaķiem var būt nosliece uz sirds slimību, kas pazīstama kā hipertrofiskā kardiomiopātija.

Šīs sugas izcelsme

Krievija

Sibīrijas meža kaķis ir Krievijas nacionālais kaķis. Šī dabiskā šķirne Krievijā eksistē simtiem gadu. Dokumentālas vēstures liecības par Sibīrijas kaķiem ir atrodamas jau 1000. gadā. Runā, ka šīs šķirnes kaķi ir priekšteči lielākajai daļai mūsdienu garspalvaino šķirņu. Tā kā šīs šķirnes kaķi vairākās paaudzēs ir dzīvojuši Krievijas aukstajā klimatā, tie ir kļuvuši izturīgi un ieguvuši biezu trīskāršu, pret ūdeni noturīgu apmatojumu. Dažus Sibīrijas meža kaķus Lielbritānijā ieveda 19. gadsimta beigās, bet Persijas kaķi ar biezu apmatojumu tomēr bija populārāki. Tagad interese par šo šķirni Apvienotajā Karalistē atkal atjaunojas.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.

Citi nosaukumi

Sibīrijas kaķis