Silkerkas rekss

Silkerkas rekss

Šī šķirne ir vidēji liela līdz liela ar masīviem kauliem, kas piešķir kaķim pārsteidzošu svaru un spēka iespaidu. Tam ir drukna uzbūve, īss purniņš un apaļa galva. Silkerkas reksa kažoks var būt gan garspalvains, gan īsspalvains. Šai šķirnei ir trīs veidu kažoka apmatojuma slāņi (akotmati, otrs akotmatu slānis un pavilna), un visu slāņu matiņi ir viļņoti, piešķirot kažokam maigumu. Kažoka sprogainuma pakāpe atšķiras atkarībā no vecuma, dzimuma, klimatiskajiem apstākļiem un gadalaika. Garspalvainajam Silkerkas reksam astes cirtas ir kuplas un spurojas uz visām astes pusēm. Apkakles mati ir garāki un ierāmē purniņu. Silkerkas reksa šķirnes kažokam ir visas iespējamās krāsu un rakstu variācijas.

Selkirk Rex
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Once a day
selkirk rex
  • Activity : Medium
selkirk rex
  • Noise: Low

Temperaments

Silkerkas reksam piemīt modrs un aktīvs temperaments un maiga, mīļa daba. Šo relaksēto šķirni iepriecina sēdēšana klēpī un čubināšana. Rekss labprāt rotaļājas un kļūst par lielisku ģimenes mīluli.

Izskats

Garspalvainajam Silkerkas reksam ik dienu ir nepieciešams veikt kopšanas procedūras, viegli izķemmējot tā apmatojumu, lai novērstu samezglojumus un pinkas. To iespējams ērti paveikt, izmantojot ķemmi ar platām zobu atstarpēm. Īsspalvainajam paveidam nav nepieciešama tik intensīva kopšana. Abu šķirnes paveidu apmatojuma pārmērīga kopšana iztaisnos sprogojumu.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Silkerkas reksa šķirnes kaķi nodzīvo līdz 18–19 gadu vecumam. Dažiem Silkerkas reksiem var izkrist apmatojums. Tā kā Silkerkas reksi ir saistīti ar Persijas kaķiem, šī šķirne Apvienotajā Karalistē ir reģistrēta GCCF (Kaķu mīļotāju galvenā padome) reģistrā, un tā tiek pārbaudīta attiecībā uz policistisko nieru slimību, kas raksturīga galvenokārt Persijas kaķiem. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Silkerkas reksiem veselības uzturēšanai nepieciešama vakcinācija, parazītu profilakse un regulāras pārbaudes pie veterinārārsta.

Šīs sugas izcelsme

ASV

Silkerkas reksu (garspalvainajai) šķirnei nosaukums dots par godu Silkerkas kalniem Vaiomingā, kur 1987. gadā dzīvnieku patversmē piedzima pirmais šīs šķirnes kaķis. Šim kaķēnam bija neparasti sprogains apmatojums. Ar šo kaķi un tā pēcnācējiem īstenotā eksperimentālā selekcijas programmā konstatēja, ka šī sprogainā apmatojuma mutācija ir dominējoša iezīme — pusei kaķēnu bija sprogains apmatojums. Šī iezīme citām reksu šķirnēm ir recesīva. Silkerkas reksu šķirnes kaķi ir ļoti populāri ASV un Kanādā, kur izteiktā, biezā un sprogainā apmatojuma dēļ tie iesaukti par „aitu kaķiem”.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.

Citi nosaukumi

Aitu kaķis