Šķirne Australian Mist

Šķirne australian mist

Australian Mist ir vidēja izmēra, īsspalvaina kaķu šķirne ar apaļu galvu un lielām, izteiksmīgām, dažādu zaļās krāsas toņu acīm. Šķirnes Australian Mist kaķi neizceļas ar pārmērībām — tie ir vidēja izmēra ar vidēju kaulu uzbūvi un draudzīgu purniņu. Apmatojuma blāvo pamatkrāsu rotā viegls raksts, kas piešķir šķirnei dūmakainu nokrāsu, kā arī sīku plankumiņu zīmējums vai marmorkrāsas virpuļveida raksts. Kājas un asti izrotā gredzeni un svītras, bet purniņš ir konturēts. Šķirnes Australian Mist kaķu apmatojums var būt vairākās krāsās: brūnā, zilā, šokolādes, violetā, karameļu, zelta un persiku.

Australian Mist
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
 Australian Mist
  • Activity : Medium
Australian Mist
  • Noise : Medium

Temperaments

Uzskata, ka šķirnes Australian Mist kaķi ir sirsnīgi, labprāt pavada laiku kopā ar cilvēkiem un citiem mājdzīvniekiem, viegli iekļaujas ģimenē.

Izskats

Šķirnes Australian Mist kaķu apmatojums ir īss un viegli kopjams. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Ziņojumi par iedzimtiem veselības traucējumiem šķirnes Australian Mist kaķiem nav saņemti.

Šīs sugas izcelsme

Austrālija

Šķirnes Australian Mist kaķi ir īsspalvaini. Šī šķirne izveidota Austrālijā 20. gadsimta 70. gados, krustojot Burmas, Abesīnijas un mājas īsspalvaino kaķi un tādējādi iegūstot kaķi ar plankumainu apmatojumu. Tādēļ sākotnēji šīs šķirnes nosaukums bija Spotted Mist (plankumveida dūmakainais kaķis). Šķirnei Australian Mist attīstoties un parādoties vairākām apmatojuma variācijām, tostarp arī marmorveida apmatojumam, nosaukumu 1998. gadā nomainīja uz Austrālijas dūmakainais kaķis. Apvienotajā Karalistē un Eiropā pagaidām vēl nav daudz šķirnes Australian Mist kaķu, bet šī šķirne attīstās un selekcionāri strādā pie tā, lai šo šķirni atzītu kaķu mīļotāju organizācijas.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.

Citi nosaukumi

Plankumveida dūmakainais kaķis