Skotu nokareno ausu kaķis

Skotu nokareno ausu kaķis

Skotu nokareno ausu kaķa vispamanāmākā īpašība ir ausis, kas ir mazas un cieši pieglaustas uz priekšu, nosedzot ausu ārējo gliemežnīcu. Ausu gali ir noapaļoti. Skotu nokareno ausu kaķis ir vidēja izmēra šķirne ar masīvu, kompaktu ķermeni. Tā galva ir noapaļota ar labi izteiktiem ūsu spilventiņiem un izvietota uz īsa kakla. Acis ir lielas un plaši atvērtas, radot mīlīgu izteiksmi. Skotu nokareno ausu kaķa apmatojums ir īss un biezs. Tā kažokam pastāv dažādas krāsu un rakstu variācijas.

scottish fold
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
scottish fold
  • Activity : Low
scottish fold
  • Noise: Low

Temperaments

Neraugoties uz skotu nokareno ausu kaķa dīvaino izskatu, tam piemīt jauka un maiga daba. Nokareno ausu kaķis nav aktīva šķirne. Tam par iemeslu varētu būt kustību izraisītās sāpes.

Izskats

Skotu nokareno ausu kaķis spēj pats viegli apkopt savu īso, biezo apmatojumu, tāpēc tam nav nepieciešama īpaša kopšana, taču izsukāšana palīdz likvidēt atmirušos apmatojuma matiņus. Šīs šķirnes kaķim ir grūti patstāvīgi iztīrīt savas ausis, tāpēc saimniekam ir jālikvidē jebkādi ausu sēra vai netīrumu uzkrājumi no auss ārējās gliemežnīcas, lai novērstu infekciju veidošanos.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Skotu nokareno ausu kaķiem mūža laikā var būt sāpes izraisoša deģeneratīva locītavu slimība. Tas skaidrojams ar Skotu nokareno ausu kaķiem raksturīgās mutācijas nelabvēlīgo ietekmi uz skrimšļiem, kuras dēļ salokās ausu skrimslis. Slimībai progresējot, locītavas kļūst stīvas, kauli saplūst un kustības kļūst aizvien sāpīgākas un grūtāk izpildāmas. Kaķiem viegla klibošana progresē līdz pat pilnīgai nespējai pakustēties.

Šīs sugas izcelsme

Skotija

Šķirnei nosaukums dots uz priekšu nokareno ausu dēļ. Skotu nokareno ausu šķirnes kaķus Skotijā 20. gadsimta 60. gados sākotnēji uzskatīja par dabisku mutācijas rezultātu. Lielbritānijas kaķu izstāžu eksperti un vairāki veterinārārsti uzskata, ka kaķa nokarenās ausis ir nevēlama deformācija, kas neļauj kaķim iztīrīt savas ausis. Nokareno ausu kaķus krustojot savā starpā, parādījās arī mugurkaula, pakaļkāju un astes deformācijas. Tādēļ Apvienotās Karalistes Kaķu mīļotāju galvenā padome nolēma neļaut reģistrēt Skotu nokareno ausu kaķu šķirni. Šī šķirne ir populāra ASV un citur.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.