Budžets kaķēna uzturēšanai

Budžets kaķēna uzturēšanai

​Pirms pieņem kaķēnu, būtiski aprēķināt izmaksas un pārliecināties, ka vari atļauties kaķi. Un apsvērumu ir daudz!

Kaķēna pieņemšanas izmaksas svārstās atkarībā no organizācijas vai patversmes, kur izvēlies kaķi. Parasti cena svārstās no 55 līdz 90 EUR. Šīs izmaksas tiek izlietotas patversmes uzturēšanai un var ietvert maksu par kaķēna vakcināciju un sterilizāciju.

Gatavojoties jaunajam mājdzīvniekam, nepieciešama dzīvnieku barība un trauki, gultasvieta, tualetes vieta, pakaiši un kaķu pārvadāšanas kaste vai soma. Vari nopirkt kaķu rotaļlietas, bet tās var pagatavot arī savām rokām. Lai uzzinātu idejas un padomus kaķu rotaļlietām, izlasi mūsu rakstus "Kuras rotaļlietas ir piemērotākās manam kaķim?" un "Rotaļas ar kaķi svara kontrolei".

​Gatavošanās negaidītajam

​Iespējams, lielākās izmaksas būs nepieciešamas veterināro rēķinu apmaksai. Daži rēķini, piemēram, par vakcīnām, attārpošanu un atblusošanu, ir plānoti. Kaķēnam var iestrādāt arī mikročipu, ja tas dodas ārā, lai pazušanas gadījumā to varētu atrast un atpazīt.

Tomēr lielākās izmaksas var būt par neparedzētiem veterinārajiem rēķiniem. Ārstēšanās vai uzturēšanās klīnikā pēc negadījuma vai slimības var izmaksāt simtus un pat tūkstošus eiro.

Paredzot izmaksas, bieži tiek aizmirsts par izdevumiem, kas rodas ceļojumu laikā. Iespējams, tavi draugi vai ģimene būs ar mieru parūpēties par kaķi tavas prombūtnes laikā, pretējā gadījumā jārēķinās ar papildu izdevumiem.

​Nav tādu bezmaksas kaķēnu! Pat pieņemot kaķēnu no negribēta metiena, jaunais kaķis joprojām saistīsies ar ikmēneša izmaksām.

​Izvēle starp garspalvainu vai īsspalvainu kaķi nav tikai estētiska – garspalvainiem kaķiem nepieciešama profesionālāka kopšana, kas papildina izmaksas.