Kaķēna kopšana

Grooming your kitten

Kaķēna kopšana

Grooming your kitten

Kaķēna kopšana

Grooming your kitten
2018. gada 31. jūlijs

Kaķēna kopšana

Kaķi ir ārkārtīgi tīrīgi dzīvnieki, un ir labi zināms, ka tie paši sevi kopj. Tomēr ir svarīgi kaķēnu arī sukāt, jo tas palīdz nostiprināt emocionālo saiti starp jums, kā arī ļauj pārbaudīt saslimšanas pazīmes. Sukājot kaķēnu no agrīna vecuma, tas pierod pie ikdienas aprūpes, kas vēlāk atvieglo veterinārārsta apmeklēšanu.

Grooming your kitten

Ieguvumi no sukāšanas


Sukāšana ne tikai uzlabo asinsriti un muskuļu tonusu, bet arī samazina matu kamolu veidošanos vēderā — izkritušais apmatojums tiek novākts, pirms kaķis to norij. Tāpat sukāšana stimulē dziedzerus pie matu pamatnes, kas veicina apmatojuma ūdensizturību, un nogludina apmatojumu, palielinot tā aizsargspējas.

Kā kopt kaķēnu


Tas atkarīgs no kaķēna šķirnes un apmatojuma garuma. Kaķēna apmatojums ir īsāks, mīkstāks un pūkaināks nekā pieaugušam kaķim, taču tas ar laiku kļūs rupjāks.

Vislabāk kaķēnu pie sukāšanas pieradināt agrīnā vecumā, nevis gaidīt, kad kaķis jau ir paaudzies. Tas palīdz pierast pie šī procesa un izbaudīt to. Sukā kaķēnu uz neslīdošas virsmas — tād šī pieredze būs vēl patīkamāka.

Labā ziņa īsspalvaino kaķu saimniekiem — tev kaķis viegli jāizsukā ar mīkstu suku vai ķemmi tikai vienu reizi nedēļā. Pie reizes pārbaudi kaķēna ausis, acis un muti un nopētī, vai uz ādas nav parazītu, savainojumu, sabiezējumu vai bumbuļu.

Garspalvaini kaķi jākopj katru dienu, un tam nepieciešami atbilstoši rīki — lūdz padomu šīs šķirnes kaķu audzētājam. Vispirms iedod kaķēnam apostīt suku. Bieži kaķēni paglauž seju pret sukas sariem, un tā ir laba zīme. Kad esi kādu brīdi kaķēnu glāstījis, sāc to viegli sukāt, sākumā — sānos. Ja kaķim sukāšana nepatīk, pēc pāris minūtēm pārtrauc sukāšanu un paglaudi kaķēnu. Tas palīdzēs atgūt viņa uzmanību.

Kad kaķis jau ir iepazinies ar sukāšanas sajūtu, vari sākt sukāt arī vēderu, asti, ausis un citas jutīgās ķermeņa zonas, taču dari to pēc iespējas maigi un sākumā nesukā kaķēnu ilgi.

Grooming your kitten

Pārbaudi kaķēna veselību sukāšanas laikā

Kad kaķēns ir atslābis un izbauda sukāšanu, maigi aptausti ķepas un pārbaudi nagus. Apskati kaķēna ausis un uzmanīgi paver muti, lai aplūkotu zobus un smaganas.

Kad kaķēns pie šīs procedūras ir pieradis, noliec to uz galda, kur to sukāsi, kad kaķis būs pieaudzis. Mājdzīvnieks drīz saistīs šo vietu ar sukāšanu un apbalvojumiem, kas regulārās veselības pārbaudes stipri atvieglos.

Kopīgo šo ar draugiem

ShareEmailtwitterFB