Mājokļa iekārtošana atbilstoši kaķēna vajadzībām

Mājokļa iekārtošana atbilstoši kaķēna vajadzībām

Mājokļa iekārtošana atbilstoši kaķēna vajadzībām

Mājokļa iekārtošana atbilstoši kaķēna vajadzībām

Mājokļa iekārtošana atbilstoši kaķēna vajadzībām

Mājokļa iekārtošana atbilstoši kaķēna vajadzībām
2018. gada 31. jūlijs

Mājokļa iekārtošana atbilstoši kaķēna vajadzībām

Kaķēna uzņemšana mājās ir aizraujoša, taču tā var radīt stresu gan tev, gan kaķēnam, ja neesi kārtīgi sagatavojies. Šajā rakstā sniegti ekspertu padomi, kas palīdzēs tavam kaķēnam jaunajās mājās justies droši un labi.

Making your home kitten-ready

Drošas vides radīšana


Kaķēni ir ziņkārīgi, taču, nonākot jaunās mājās, tie var justies mazliet nedroši. Vienkāršākais veids, kā ļaut kaķēnam justies droši, ir atbilstoši sagatavot vienu vai divas telpas, kur, tavuprāt, kaķēns pavadīs visvairāk laika (piemēram, virtuvi vai dzīvojamo istabu).

Kaķēniem dabiska ir vēlme kaut kur paslēpties, tāpēc sagatavo pārklātu grozu vai vienkāršu kartona kasti, kurā ieklāta sedziņa. Novieto to vietā, kur kaķēns nejutīsies traucēts, turklāt tu vari tajā ielikt mazliet sausās kaķu barības kā apbalvojumu par iekārtošanos tam paredzētajā vietā.

Norobežo visas vietas, kur kaķēns varētu ielīst un sabīties vai iesprūst (piemēram, zem sadzīves iekārtām virtuvē vai zem dīvāna).

Lai novērstu bēgšanas mēģinājumus, pārliecinies, ka logi un durvis ir aizvērtas. Tādējādi novērsīsi arī iespēju kaķēnam tikt iespiestam durvīs vai izkrist pa logu un gūt nopietnus savainojumus.

Noteikti jāapdomā, kas varētu piesaistīt mazā pētnieka interesi radīt tam briesmas (piemēram, šķēres, garas auklas vai sīki, asi priekšmeti). Noglabā šīs lietas skapī vai citā drošā, kaķim nesasniedzamā vietā.

Visbeidzot, izvērtē istabas augus un citus iespējami toksiskus materiālus savās mājās. Zinātkārs kaķēns var viegli saindēties, košļājot toksisku augu vai uzlaizot lāsi bīstama tīrīšanas līdzekļa.

Nepieciešamais aprīkojums


Nonākot tavās mājās, kaķēns droši vien jau pratīs lietot tualeti, bet, ja nepratīs, tad to ir samērā viegli iemācīt. Pēc iespējas nodrošini kaķēnam tādus pašus tualetes pakaišus, pie kādiem tas jau ir pieradis, un novieto tos klusā un savrupā vietā.

Ūdenim un barībai jānodrošina atsevišķi trauki, un tiem nevajadzētu atrasties kaķa kastītes tuvumā. Ēst blakus tualetei nav ne higiēniski, nedz patīkami!

Ir vērtīgi kaķēnu jau no mazotnes pieradināt pie sukāšanas un pieskārieniem. Sagādā kaķēnam piemērotu mīkstu suku un sāc kaķēnu radināt pie ikdienas sukāšanas, zobu tīrīšanas (ar kaķu zobu pastu) un ņemšanas rokās, lai kaķēns justos labi, kad pārbaudīsi tā ausis, acis, muti, ķepas, asti utt. Tas ļoti noderēs vēlāk, kad kaķēnam būs jādodas pie veterinārārsta vai tev būs jāiedod tam zāles vai jāapgriež nagi.

Vēl viens vērtīgs ieguldījums kaķēna labā ir skrāpēšanas stabs. Kaķim patiks pie tā izstaipīties, asinot nagus. Daži stabi pat ir aprīkoti ar augstām guļvietām, kur uzrāpies un patvēries, kaķēns var justies īpaši droši.

Mājokļa iekārtošana atbilstoši kaķēna vajadzībām

Pareizo rotaļlietu izvēle


Kā kaķēniem, tā arī pieaugušiem kaķiem ļoti patiks rotaļlietas striķītī. Tās pasargās tavus pirkstus no skrāpējumiem un ļaus kaķēnam stundām ilgi jautrā un drošā veidā vingrināt mednieka prasmes.

Arī bumbiņas ir labs veids, kā iemācīt kaķim spēlēties. Kaķēniem var patikt tvarstīt arī saņurcīta papīra bumbiņas.

Nebeidzamu jautrību nodrošina arī tukšas kastes, kurās var paslēpties, spēlējot paslēpes. Galvenais, pārliecinies, lai kaķēns nekur nevar iesprūst.

Nemāci kaķim spēlēties ar lentēm vai virvēm, jo tās var norīt, izraisot nopietnas zarnu problēmas, kam var būt nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Tāpat raugies, lai visas kaķēna rotaļlietas ir lielākas par tā muti un pietiekami izturīgas, lai nesadalītos un neizraisītu aizrīšanos.

Visbeidzot — izpriecājies no sirds! Iepazīšanās un emocionālās piesaistes veidošana ar kaķēnu, domājams, ir vispatīkamākā daļa draudzībā ar kaķi.

Kopīgo šo ar draugiem

ShareEmailtwitterFB