MĀJDZĪVNIEKI

ATTEIKŠANĀS NO MĀKSLĪGO KRĀSVIELU IZMANTOŠANAS MŪSU PRODUKTOS

MŪSU MĒRĶIS

Līdz 2020. gadam mēs būsim pilnībā atteikušies no mākslīgo krāsvielu izmantošanas mūsu ražoto pamatbarības produktu sastāvā. Līdz 2023. gadam mēs būsim pilnībā atteikušies no mākslīgo krāsvielu izmantošanas arī mūsu ražoto gardumu sastāvā.

45

ŠOBRĪD SASNIEGTAIS

2018. gadā kopumā tika izmantotas 84 tonnas mākslīgo krāsvielu salīdzinājumā ar 2017. gadā izmantotajām 125,2 tonnām. Tas ir samazinājums par 32,8% kopš 2017. gada decembra.

Mēs esam panākuši ievērojamu progresu mūsu pamatbarības produktos. Turpmāk mākslīgās krāsvielas vispār netiks pievienotas Purina® ProPlan®, Felix® un Gourmet® un citās produktu līnijās.

Salīdzinājumā ar 2016. gadu šobrīd esam atteikušies no mākslīgo krāsvielu izmantošanas plašā produktu klāstā, kopumā to apjomu samazinot par 70 tonnām, kas nozīmē samazinājumu par 45,4%. Mēs esam pārliecināti, ka sasniegsim 2020. un 2023. gada mērķus un spēsim nodrošināt kaķu un suņu barību pilnībā bez mākslīgām krāsvielām.

Beyond with chicken

MŪSU VIEDOKLIS: MĀKSLĪGĀS KRĀSVIELAS MĀJAS MĪLUĻU BARĪBĀ

Mēs zinām, ka, izvēloties mājas mīluļu barību, vairums saimnieku vēlas, lai viņu izvēle izskatītos kārdinoši. Ražošanas procesa laikā mājas mīluļu barība var zaudēt krāsu, tāpēc, lai saglabātu daudz iekārojamāku un viendabīgāku izskatu, barībai tiek pievienotas mākslīgās krāsvielas. Dabiskas izcelsmes krāsvielas ir dabā esošas vielas – no dabas iegūtais ir “dabisks” – un pēc apstrādes procesa tās netiek uzskatītas par mākslīgām.

Taču mēs saprotam, ka, tāpat kā cilvēki nevēlas mākslīgās krāsvielas savas pārtikas sastāvā, viņi nevēlas tās arī savu mājas mīluļu barībā.

Dog with a bowl

Šodien mēs nepievienojam mākslīgās krāsvielas daudziem mūsu produktiem, piemēram, mūsu augstākās kvalitātes sausajai barībai Purina® ProPlan® un mūsu konservētās kaķu barības zīmoliem: Felix® un Gourmet®. Šie produkti 2014. gadā veidoja vairāk nekā pusi no mūsu apgrozījuma.

Izmaiņu ieviešana produktu sastāvā prasa laiku, taču tikai šajā gadā vien savā ceļā esam spēruši milzu soļus. Esam jau pabeiguši augstākās kvalitātes sausās barības klāsta izvērtēšanu un izveidojuši plānu, kā atteikties no atlikušajām mākslīgajām krāsvielām, kas ietilpst Purina sauso barību sastāvā.

Pamatojoties uz Nestlé Kopīgas vērtības radīšanas principu

Tāpat kā mēs esam apņēmušies uzlabot dzīvi mājas mīluļiem un cilvēkiem, kuri tos mīl, arī mūsu mātes uzņēmums Nestlé ir apņēmies uzlabot dzīves kvalitāti un veicināt veselīgāku nākotni gan atsevišķiem cilvēkiem, gan ģimenēm, kā arī mūsu sabiedrībai un planētai kopumā.

Uzzināt vairāk par Nestlé lomu sabiedrībā

CITAS APŅEMŠANĀS