MĀJDZĪVNIEKI

PALĪDZĒT SAMAZINĀT MĀJAS MĪLUĻU APTAUKOŠANĀS RISKU

MŪSU MĒRĶIS

Līdz 2023. gadam panākt, ka mūsu 10 svarīgākajos tirgos Eiropā tiek atbalstīti mūsu sadarbības projekti un prevencijas programmas aptaukošanās riska novēršanai.

20

ŠOBRĪD SASNIEGTAIS

Sasniegti 20%

2017. gadā mēs uzsākām programmu “Veselīga mīlestība” (“Healthy Love”), kas izstrādāta, lai palīdzētu nodrošināt veterinārārstus ar pareizu informāciju, lai ar mājas mīluļu saimniekiem varētu risināt pārrunas par veselīga svara saglabāšanu viņu mīlulim un par mājas mīluļu aptaukošanās briesmām.

Programmā galvenā uzmanība ir pievērsta šādiem jautājumiem:

  • Aptaukošanās novēršana (veselīga svara saglabāšana) visiem mājas mīluļiem, koncentrējoties uz augsta riska mājas mīluļiem ar normālu svaru.
  • Aptaukošanās korekcija – vienkāršota virsnormas svara zaudēšanas programma mājas mīluļiem
  • Izvairīšanās no atkārtota svara pieauguma – veselīga svara uzturēšana ilgtermiņā – pēc veiksmīgas virsnormas svara zaudēšanas, uzturot veselīgus ieradumus.

Patlaban pieejama 6 valstīs, un mēs turpināsim darbu pie programmas pieejamības visā Eiropā.

MŪSU VIEDOKLIS

Pētījumi apliecina, ka mājas mīluļu aptaukošanās ir vislielākā mājdzīvnieku veselības problēma – ir noteikts, ka 33–58% kaķu un suņu ir atklāts virsnormas svars. Daži no problēmu pamatcēloņiem ir modernais dzīvesveids un mājas mīluļu pārbarošana ar našķiem un gardumiem („aiz pārlieku lielas mīlestības”). Šīs mājas mīluļu aptaukošanās epidēmijas rezultātā rodas veselības problēmas, kas ne vien ievērojami noslogo locītavas un iekšējos orgānus, bet arī nozīmīgi ietekmē dzīves kvalitāti.

Uzņēmumā Purina ir ilga pieredze veselīga mājdzīvnieku uztura un dzīvesveida popularizēšanā, kā arī mājdzīvnieku barības ražošanas nozares nozīmīgu inovāciju ieviešanā. Daudzas no šīm inovācijām ir pārveidojušas nozares standartus. Šīs inovācijas attiecas arī uz mūsu izstrādāto veterināro uzturu — pirmo uzturu tirgū, kas ir īpaši izstrādāts, lai palīdzētu samazināt virsnormas svaru un uzturēt veselīgu svaru.

Mēs arī esam izstrādājuši inovatīvo „fiziskā stāvokļa indeksu”, kas šobrīd ir plaši izplatīts un izmantots kā zelta standarts ne vien zinātniskos pētījumos, bet arī veterinārajās klīnikās un mājas mīluļu patversmēs, lai novērtētu to fizisko stāvokli un noteiktu, vai tie cieš no virsnormas svara vai arī jau ir aptaukojušies. Mēs turpinām ciešu sadarbību ar veterinārārstiem, lai palīdzētu mājas mīluļu saimniekiem labāk izprast, kā viņi var pozitīvi ietekmēt sava mīluļa ar virsnormas svaru veselību, mainot paši savu attieksmi.

Mūsu mērķis ir palīdzēt samazināt mājas mīluļu aptaukošanās risku ar kopīgu prevencijas programmu palīdzību, sadarbojoties ar galvenajiem mājas mīluļu uztura un veselības aizsardzības jomas pārstāvjiem, lai panāktu ievērojamas izmaiņas.

Mēs apzināmies, ka problēmas mērogu dēļ mēs nespēsim gūt panākumus vienatnē. Lai panāktu ievērojamas izmaiņas, mums ir jāsadarbojas ar nozares pārstāvjiem un citām svarīgākajām ieinteresētajām pusēm.

Cīņu ar mājas mīluļu aptaukošanos vēl vairāk apgrūtina fakts, ka daudzi mājas mīluļu saimnieki pat neapzinās, ka viņu mīluļiem jau ir virsnormas svars.

Pamatojoties uz Nestlé kopīgas vērtības radīšanas principu

Tāpat kā mēs esam apņēmušies uzlabot dzīvi mājas mīluļiem un cilvēkiem, kuri tos mīl, arī mūsu mātes uzņēmums Nestlé ir apņēmies uzlabot dzīves kvalitāti un veicināt veselīgāku nākotni gan atsevišķiem cilvēkiem, gan ģimenēm, kā arī mūsu sabiedrībai un planētai kopumā.

Uzzināt vairāk par Nestlé lomu sabiedrībā

CITAS APŅEMŠANĀS