Austrālijas zīdspalvas terjers

Austrālijas zīdspalvas terjers

Šī istabas sunīša burvīgais, garais apmatojums pa muguras līniju veido celiņu, un tā iespējamā krāsa ir gaišzila ar dzeltenbrūnu, pelēkzila ar dzeltenbrūnu, sudrabaina ar dzeltenbrūnu vai sudrabaini zila ar dzeltenbrūnu. Sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā. Pilnībā pieauguša suņa skausta augstums ir apmēram 23 cm, bet svars — apmēram 3,63–4,54 kg. Tas izskatās smalki, taču ne delikāti.

australian silky terrier
  • Category size
  • Grooming requirements
australian silky terrier
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
australian silky terrier
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Lai arī Austrālijas zīdspalvainais terjers pieder pie klēpja sunīšiem, tas ir radīts kā draudzīgs, mīlošs suns-kompanjons. Tam piemīt arī dažas terjera īpašības, kas, ņemot vērā tā izcelsmi, nav nekāds pārsteigums! Tas ir modrs, pārliecināts, enerģisks un ar mednieka instinktiem, kas mantoti no senčiem, kas nogalināja grauzējus un pat čūskas!

Fiziskās aktivitātes

Pieaugušam sunim pilnībā pietiek ar pāris 20 minūšu pastaigām dienā un parotaļāšanos mājās vai dārzā. Tam nav vajadzīgas lielas fiziskās aktivitātes, taču tas zeļ un plaukst, ja var kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar savējiem. Lai nepieļautu garlaikošanos, šim saprātīgajam sunītim ir svarīgas arī prātu trenējošas aktivitātes.

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Garā, zīdainā apmatojuma izsukāšanai un izķemmēšanai jāvelta tikai dažas minūtes dienā, lai nepieļautu tā sapīšanos un uzturētu to spīdīgu un veselīgu. Pēc pastaigas apmatojums noteikti jāpārbauda, jo, ņemot vērā, ka tā garums ir apmēram 13–15 cm, tajā var ieķerties visdažādākie netīrumi.

Veselība un uzturs

Klēpja sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Šo Austrālijas suņu, kas pazīstami arī kā zīdspalvainie terjeri, priekšteči ir Jorkšīras terjeri un Austrālijas terjeri. Tiek uzskatīts, ka laikā, kad suņu audzētāji 19. gadsimta beigās veidoja Austrālijas terjeru, viņi izmantoja Jorkšīras terjeru, lai uzlabotu apmatojuma zili dzeltenbrūno krāsu. Iegūtie zīdspalvainie kucēni kļuva par pamatu šķirnei, kuru pazīstam mūsdienās.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, Austrālijas zīdspalvainajiem terjeriem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi), gūžu un balsenes problēmas.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

'Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.