Bavārijas asinspēdu dzinējsuns

Bavārijas asinspēdu dzinējsuns

This muscular, medium-sized hound is slightly longer than he is tall and weighs 20-25kg when fully grown. Adult dogs stand at 47-52cm and females at 44-48cm. The short coat comes in brown, red with a black mask, and stag red with or without a black mask.

bavarian mountain hound
  • Category size
  • Grooming requirements
bavarian mountain hound
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
bavarian mountain hound
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Bavārijas asinspēdu dzinējsuns ir drosmīgs, mierīgs un uzticīgs savam saimniekam. Tas var atturīgi izturēties pret svešiniekiem, un šī iemesla dēļ īpaši svarīga ir agrīna, rūpīga socializācija. Nolūkā nodrošināt, ka suns labi klausa atsaukšanas komandai, papildus iespējai likt lietā ožu obligāti nepieciešama dresūra.

Fiziskās aktivitātes

Šiem ievainota medījuma ķeršanai audzētajiem suņiem ir pietiekami liela, dažkārt vairākas dienas neizsīkstoša izturība, un tiem dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas vai ilgākas fiziskās aktivitātes. Bavārijas asinspēdu dzinējsuņi ir darba suņi, kam patīk pēdu dzīšana un citi suņu sporta veidi, kuros var likt lietā prātu, ķermeni un degunu! Šiem suņiem svarīgi iemācīt klausīt atsaukšanas komandai, jo, sajūtot aromātu, tie var kļūt „kurli” un nereaģēt ne uz kādu mēģinājumu tos atsaukt atpakaļ.

Uzvedība

Šiem suņiem vislielāko baudu un prieku sagādā ošņāšanās un lietu meklēšana, liekot lietā savu izcilo ožu. Šie suņi ir radīti lielu attālumu veikšanai, tiem nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes, taču ne vienmēr tie ir viegli izdresējami atgriezties pēc sauciena (klausīt atsaukšanas komandai), ja tie ir saoduši tos interesējošu aromātu. Dažiem tradicionālā suņu dresūra šķiet visnotaļ bezjēdzīga laika šķiešana, taču, ikdienas nodarbēs iekļaujot ošņāšanas spēles un izaicinājumus, tev, iespējams, būs sajūsminātākais un jautrākais kompanjons.

Izskats

Īsais apmatojums ir viegli kopjams, jo tas reizi nedēļā tikai viegli jāizsukā. Vienlaikus pārbaudi arī ausis un ķepas.

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Svarīgi ir arī noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu. Bavārijas asinspēdu dzinējsuņi ir disponēti uz meteorismu (vēdera pūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Šīs sugas izcelsme

Bavārijas asinspēdu dzinējsuns ir cēlies no viduslaiku medību dzinējsuņiem. No šiem sākotnējiem medību suņiem ir cēlušās dažādas šķirnes un paveidi, tostarp Hannoveres dzinējsuns. Lai iegūtu vieglāku suni, Hannoveres dzinējsuns tika sakrustots ar rudajiem kalnu dzinējsuņiem, un 1870. gados tika izveidots Bavārijas asinspēdu dzinējsuns — pēddzinis, kas varēja iet pa aukstām ievainota medījuma pēdām kalnainos apvidos. Šīs šķirnes suņu audzētāju klubs dibināts Minhenē 1912. gadā.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, Bavārijas asinspēdu dzinējsuņiem ir iespējama gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt gūžu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.