Bokseris

Bokseris

Bokseris ir vidēji liels, ļoti muskuļains, robusts un ar platu krūšu daļu. Tam ir īss purns un nedaudz augšupvērsts zods. Īsā apmatojuma krāsa var būt dzeltenbrūna un raiba, parasti ar dažiem baltiem plankumiem, taču tie var būt arī pilnībā balti. Pieaugušu tēviņu vidējais skausta augstums ir 57–63 cm, bet to svars ir 30–32 kg. Pieaugušu mātīšu ideālais skausta augstums ir 53–59 cm, bet svars — apmēram 25–27 kg.

boxer
  • Category size
  • Grooming requirements
boxer
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
boxer
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Bokseri visu dzīvi paliek kā kucēni, un šī iemesla dēļ tie var radīt gana raižu! Šie dzīvīgie, spēcīgie un uzticīgie suņi ir lieliski mājas mīluļi visiem ģimenes locekļiem — gan pieaugušajiem, gan bērniem, taču tie var būt trakulīgi un tamdēļ var nebūt piemēroti dzīvei mājās, kur ir ļoti mazi bērni. Šie bezbailīgie un ļoti pašpārliecinātie suņi ir grūti izprovocējami, taču vajadzības gadījumā pratīs sevi aizstāvēt. Ilgstoši atstāti mājās vieni, tie var būt destruktīvi.

Fiziskās aktivitātes

Bokseri ir suņi ar lielu enerģiju, kam nepieciešams patiešām daudz fizisko aktivitāšu. Tie mīl skraidīt atklātās vietās, ķerot bumbas un lidojošos šķīvīšus. Ieteicamais aktivitātes ilgums ir divas un vairākas stundas dienā.

Uzvedība

Ikviens šķirņu krustojums izskata, temperamenta un uzvedības ziņā ir unikāls. Noskaidrot, kuras sugas ir tava suņa senči, lai tādējādi uzzinātu tā iespējamās, pārmantotās vajadzības un prasības, vari, vēršoties pie suņu DNS testu veicējiem, vai arī vari mēģināt to noteikt pēc suņa izskata. Tādējādi iegūsi vairāk informācijas par savu suni un tā uzvedības vai rīcības iemesliem!

Izskats

Boksera apmatojumu uzturēt tīru ir ļoti viegli, jo tas ir ļoti īss. Lai apmatojumu uzturētu labā stāvoklī, laiku pa laikam var lietot apmatojuma kopšanai paredzēto gumijoto cimdu.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Bokseri ir disponēti uz meteorismu (vēdera pūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Šīs sugas izcelsme

Bokseris ir iegūts no diviem mastifveidīgiem suņiem, kas tika izmantoti kā medību suņi viduslaiku Vācijā. Šie suņi tika izmantoti mežacūku, lāču un briežu medībām. Šie boksera priekšteči tika izmantoti arī buļļu tracināšanai ar suņiem, kad tas kļuva par izpriecu veidu. 19. gadsimtā šīs šķirnes tika sakrustotas ar buldogu, radot bokseri.

Apsveramās veselības problēmas

Bokseri ir predisponēti uz dažādām potenciāli nopietnām slimībām (it īpaši sirds problēmām un audzējiem). Šo problēmu iespējamību var mazināt, pārliecinoties, ka suņi cēlušies no atzariem, kuros šīs specifiskās veselības problēmas nav bijušas.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.