Bordo dogs

Bordo dogs

Šim milzīgajam sunim ir liela, plata, apaļa galva ar daudzām krunkām. Tam ir masīvs, muskuļains kakls un ķermenis un plata krūšu daļa. Bordo doga apmatojums ir īss un samērā mīksts, un tas var būt visos dzeltenbrūnajos toņos. Pieaugušu tēviņu skausta augstums ir apmēram 60–68 cm, bet svars — vismaz 50 kg. Pieaugušu mātīšu skausta augstums ir 58–66 cm, bet svars — vismaz 45 kg.

dogue de Bordeaux
  • Category size
  • Grooming requirements
dogue de Bordeaux
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
dogue de Bordeaux
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Bordo dogs ir suns, kam veidojas cieša saikne ar ģimeni, un tam nepatīk ilgstoši palikt vienatnē. Tie apdraudējuma gadījumā aizsargās gan ģimeni, gan teritoriju. Nodrošinot labu audzināšanu, socializāciju un dresūru, tie ļoti labi izturas pret bērniem un pieņem citus mājdzīvniekus (ja ar tiem ir iepazīstināti mazā vecumā). Šiem suņiem patīk izpatikt, un tie ir jādresē konsekventi un mierīgi.

Fiziskās aktivitātes

Tiem nav nepieciešamas tik lielas fiziskās aktivitātes, cik varētu šķist — pieaugušam sunim vajadzētu pietikt ar apmēram stundu dienā. Vajadzētu pietikt ar vairākām pastaigām dienā, dodot iespēju kādu brīdi brīvi izskraidīties un parotaļāties. Pārlieku lielas fiziskās aktivitātes pārāk mazā vecumā var radīt kaulu un locītavu problēmas vēlāk dzīves laikā.

Uzvedība

Šie lielie, spēcīgie, paļāvīgie suņi ir enerģiski sargātāji, kas ir uzticīgi un gādīgi pret savas ģimenes locekļiem. Lai šie suņi, kas vairāk ir piemēroti pieredzējušiem saimniekiem, pastāvīgi būtu veseli, laimīgi un droši kontrolēti, tiem nepieciešama pamatīga dresūra un daudz fizisko aktivitāšu. Tiem parasti veidojas cieša saikne ar saimniekiem, un tie ar aizdomām var izturēties pret svešiniekiem. Tāpat kā visi suņi, arī šie suņi jāiegādājas no atbildīgiem un zinošiem suņu audzētājiem, un nolūkā nodrošināt veselīgu temperamentu un izvairīties no vēlāk iespējamām savaldīšanas un uzvedības problēmām īpaši svarīga ir agrīna un pienācīga socializācija.

Izskats

Kopšana ir relatīvi viegla. Viss, kas ir nepieciešams, ir apmatojuma nobraucīšana ar apmatojuma kopšanas gumijoto cimdu vienu reizi nedēļā. Lai nerastos infekcijas, regulāri jātīra purna daļas ādas krokas.

Veselība un uzturs

Milzīgie suņi, kam ir arī milzīga apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām minerālvielām un vitamīniem dažādām vajadzībām saistībā ar locītavām un skrimšļiem. Bordo dogi ir disponēti uz meteorismu (vēdera pūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Šīs sugas izcelsme

Bordo dogs ir sena Francijas šķirne, kas, kā tiek uzskatīts, cēlusies tieši no Romas molosa. Tie 12. gadsimtā tika izmantoti Francijas īpašumos, cūku, mežacūku, vilku un lāču medībās. Viduslaikos tie tika izmantoti lopu dzīšanai. Tie pat tika izmantoti karos un ganāmpulku sargāšanai, kā arī ir izmantoti dzīvnieku tracināšanā un suņu cīņās. Šīs šķirnes suņu popularitāte 20. gadsimtā samazinājās, taču mūsdienās tā, šķiet, atkal atjaunojas.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, Bordo dogiem ir iespējama gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt gūžu izmeklējumus. Pārliekajās ādas krokās biežāk iespējamas ādas infekcijas.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.