Bretaņas dzeltenais basets

Bretaņas dzeltenais basets

Šim vidēji lielajam sunim ar raupjo apmatojumu ir basetam tipiska ķermeņa uzbūve, taču tas nav tik zems, cik basethaunds. Pilnībā pieauguša suņa skausta augstums ir 32–38 cm. Pieauguša suņa aptuvenais svars ir 16–18 kg. Iespējamās apmatojuma krāsas ir dzeltenbrūna, zeltaini kvieškrāsas vai rudi kvieškrāsas. Dažiem suņiem uz krūškurvja var būt nedaudz baltas krāsas apmatojuma.

basset fauve de bretagne
  • Category size
  • Grooming requirements
basset fauve de bretagne
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
basset fauve de bretagne
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Šie ir mazi, jautri, inteliģenti, draudzīgi un ļoti aktīvi sunīši. Bretaņas dzeltenie baseti labi satiek ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem. Lai arī tie nav gluži sargsuņi, tie noteikti ziņos par svešiniekiem pie durvīm. Tie jūtas nelaimīgi, ja tiek ilgstoši atstāti ieslēgti, un tiem patīk spraiga, notikumiem pilna dzīve un dalība visās ģimenes norisēs.

Fiziskās aktivitātes

Lieluma dēļ Bretaņas dzeltenajam basetam nepieciešamas pienācīgas fiziskās aktivitātes — apmēram divas stundas dienā vai vairāk. Šiem izveicīgajiem suņiem patīk rotaļāties, un tiem piemīt mednieka instinkts, tāpēc jāuzmanās, atlaižot to no pavadas, un jau kucēna vecumā jāiemāca klausīt atsaukšanas komandai, jo pretējā gadījumā, tie tevi vienkārši nedzirdēs un nāks atpakaļ, kad uzskatīs par vajadzīgu!

Uzvedība

Šiem suņiem vislielāko baudu un prieku sagādā ošņāšanās un lietu meklēšana, liekot lietā savu izcilo ožu. Šie suņi ir radīti lielu attālumu veikšanai, tiem nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes, taču ne vienmēr tie ir viegli izdresējami atgriezties pēc sauciena (klausīt atsaukšanas komandai), ja tie ir saoduši tos interesējošu aromātu. Dažiem tradicionālā suņu dresūra šķiet visnotaļ bezjēdzīga laika šķiešana, taču, ikdienas nodarbēs iekļaujot ošņāšanas spēles un izaicinājumus, tev, iespējams, būs sajūsminātākais un jautrākais kompanjons.

Izskats

Viegli kopjamajiem Bretaņas dzeltenajiem basetiem to raupjais, blīvais apmatojums jāizķemmē tikai reizi nedēļā un jāizplūc divas reizes gadā. Lai arī apmatojumu nekad nevajag apcirpt, tiem ir jālikvidē ausu ejās esošā liekā spalva.

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Svarīgi ir arī noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Bretaņas dzeltenais basets ir mazākais no abiem medību suņiem, kas radīti Francijas Bretaņas apgabalā 1800. gados. Tie iegūti, krustojot lielākos Bretaņas dzeltenos basetus ar Bretaņas basetiem, un sākotnēji izmantoti, lai medītu visu no zaķiem līdz mežacūkām. Iespējams, ka, salīdzinot ar mūsdienām, agrāk šīs šķirnes suņi bijuši līdzīgāki terjeriem. Papildus savai dzimtenei šie suņi tagad kļūst populāri Lielbritānijā, kur tie Suņu audzētāju klubā reģistrēti kopš 1991. gada.

Apsveramās veselības problēmas

Šie ir izturīgi suņi, kam līdz šim nav konstatētas šķirnei specifiskas problēmas.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

'Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.