Bretaņas spaniels

Bretaņas spaniels

Šim vidēji lielajam, zemajam sunim ir vidēji garš apmatojums, kas var būt oranžs ar baltu, aknu brūns ar baltu, melnbalts, trīskrāsains vai salns (krāsains apmatojums sajaukumā ar sirmi baltu). Pilnībā pieauguša Bretaņas spaniela tēviņa augstums ir 48–51 cm, bet mātīšu augstums ir no 47 līdz 50 cm. Pieaugušu suņu svars ir apmēram 14–18 kg.

brittany
  • Category size
  • Grooming requirements
brittany
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
brittany
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Bretaņas spaniels ir bezbēdīgs, mīlošs, rotaļīgs un maigs ģimenes suns. Šim sunim, kas labi satiek gan ar cilvēkiem, gan ar citiem suņiem, patīk būt ģimenes lokā. Šis enerģijas pārpilnais, dzīvīgais un enerģiskais suns mīl uzturēties ārpus telpām.

Fiziskās aktivitātes

Bretaņas spanielam piemīt liela izturība un katru dienu ir nepieciešamas divas vai vairāk stundu ilgas fiziskās aktivitātes. To nepieciešams nodarbināt gan garīgi, gan fiziski, un tā daudzpusīgums nozīmē, ka to var izdresēt, lai tam patiktu visi suņu sporta veidi un brīvā laika nodarbes no flaibola līdz sacensībām lauka apstākļos.

Uzvedība

No šīs grupas ir cēlušās dažas mūsu iemīļotākas un izplatītākās suņu šķirnes, jo savas ļoti komunikablās, rotaļīgās un izteikti sabiedriskās dabas dēļ tie ir ideāli ģimenes suņi. Ar uz atalgojumu balstītas dresūras palīdzību tiem ātri vien ir patīkama visu ģimenes locekļu, tostarp kaķa, klātbūtne. Medību suņi ir paredzēti darbam visas dienas garumā jebkādos laikapstākļos, un tāpēc šiem suņiem ir nepieciešama aktīva, rūdīta ģimene, kas spētu nodrošināt tiem nepieciešamās ķermeni un prātu vingrinošās nodarbes.

Izskats

Vidēji garais apmatojums ir gluds vai nedaudz viļņains ar dažām garāka apmatojuma šķipsnām uz priekškājām un bagātīgākām šķipsnām uz pakaļkājām. Vajadzētu pietikt ar izsukāšanu divas reizes nedēļā. Reizi nedēļā jāpārbauda un vajadzības gadījumā jāiztīra ausis.

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Svarīgi ir arī noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Šis suns, kas savulaik nosaukts par Bretaņas spanielu, ir franču medību suns, ko izmanto medīšanai, meklēšanai un medījuma atnešanai un kurš nosaukts tā radīšanas reģiona — Bretaņas — vārdā. 19. gadsimta vidū uz kontinentu atceļojušie britu sīkmuižnieki, kas medīja irbes un slokas, uz Francijas īpašumiem ņēma līdzi savus pointerus un seterus, kur tie sakrustojās ar vietējiem medību suņiem. Tie uzskatīts, ka bretaņietis, kas mūsdienu Francijā ir viens no izplatītākajiem medību suņiem, radies, sajaucoties gordonseteram, angļu seteram un Fougeres franču spanielam.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, Bretaņas spanieliem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Šīs šķirnes suņiem reizēm ir iespējama arī epilepsija.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.