Dendi Dinmonta terjers

Dendi Dinmonta terjers

Šim mazajam/vidēja lieluma terjeram ir garš, zems ķermenis. Pilnībā pieauguša suņa skausta augstums ir 20–28 cm, bet svars — apmēram 8–11 kg. Tam ir lielas, izteiksmīgas acis un savdabīgs apmatojums, kas uz galvas ir zīdains un mīksts. Ķermeņa divkārtainais apmatojums sastāv no mīksta pamata apmatojuma un raupjākas virskārtas, un tas var būt piparu vai sinepju krāsā.

dandie dinmont terrier
  • Category size
  • Grooming requirements
dandie dinmont terrier
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
dandie dinmont terrier
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Dendi Dinmonta terjeram piemīt noteiktas terjera īpašības; tas ir apņēmīgs, izturīgs un neatkarīgs. Šis suns ir arī jūtīgs, mīlošs un uzticīgs saviem mīļajiem, un tādēļ tas ir izcils kompanjons.

Fiziskās aktivitātes

Šis ir samērā aktīvs sunītis, kam nepieciešamas vismaz stundu ilgas fiziskās aktivitātes dienā, taču ieteicams vairāk. Tie piedos, ja reizēm pastaigas būs īsākas.

Uzvedība

Šie ir mazi sunīši, taču viņiem to neviens nekad nav pateicis! Šie suņi, kas ir spilgtas personības un bieži vien ir samērā skaļi, ir lieliski kompanjoni cilvēkiem, kam patīk pētnieks, rakņātājs, ātrs domātājs un enerģijas pilns jautrības mīlētājs vienā personībā. Par spīti šo suņu lielumam tiem nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu un prāta nodarbju apvienojumā ar vajadzību pēc plosīšanas, raušanas, plēšanas un košļāšanas apmierināšanu. Lai arī, rūpīgi dresējot, šie suņi var sadzīvot ar pašmāju kaķiem, pārējie kaķi vai citas pūkainas radībiņas bieži vien to klātbūtnē nebūs drošībā.

Izskats

Dendija Dinmonta terjeram ir apmēram 5 cm garš apmatojums, kas jāsukā vismaz divas reizes nedēļā. Atmirusī spalva no apmatojuma tiek izplūkta ar roku divas reizes gadā.

Veselība un uzturs

Mazajiem sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Šis skotu darba terjers ir radīts 1600. gados āpšu, ūdru un citu zvēru medīšanai. Tiem tik labi veicās maltītes atrašanā, ka tie guva lielu atzinību malumednieku vidū. Runā, ka visi mūsdienās sastopamie Dendi Dinmonta terjeri cēlušies no kāda malumednieka suņa, kas atrasts slazdā Beklū hercoga īpašumā. Šo suņu, kas pazīstami kā sinepju un piparu terjeri (to spalvas krāsas dēļ), pašreizējais nosaukums ņemts no Sera Voltera Skota romāna „Gajs Mennerings”, kurā ir personāžs, kam piederēja šīs šķirnes suņi.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, Dendi Dinmonta terjeriem ir iespējamas iedzimtas acu problēmas, un tāpēc tiem ieteicams veikt regulārus acu izmeklējumus. Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, tiem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi), un ķermeņa formas dēļ tiem biežāk ir iespējamas muguras problēmas.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.