Fildspaniels

Fildspaniels

Dižciltīgā izskata lauku spaniela (fildspaniela) garums nedaudz pārsniedz augstumu. Tam ir piemīlīgs izskats un vidējs/garš, biezs, spīdīgs apmatojums ar bagātīgām šķipsnām (garāku spalvu) uz krūtīm, vēdera un kāju aizmugurējām daļām. Apmatojums var būt melns, aknu krāsas vai salns, ar vai bez dzeltenbrūniem raibumiem. Pilnībā pieauguša šī vidēji lielā suņa augstums skaustā ir apmēram 46 cm, bet svars — no 18 līdz 25 kg.

field spaniel
  • Category size
  • Grooming requirements
field spaniel
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
field spaniel
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Fildspaniels ir aktīvs suns, kas ideāli piemērots dzīvei ārpus telpām, laukos. Mājās tas ir klusāks un ar mierīgāku temperamentu nekā daži no pārējiem spanieliem, kā arī mīlošs un sabiedrisks.

Fiziskās aktivitātes

Šim dzīvi laukos mīlošajam, aktīvajam sunim dienā nepieciešamas divas vai vairāk stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Šim kustīgajam sunim patīk vairums aktivitāšu, ja tas var būt kopā ar savas ģimenes locekļiem un tiek nodarbināts gan garīgi, gan fiziski.

Uzvedība

No šīs grupas ir cēlušās dažas mūsu iemīļotākas un izplatītākās suņu šķirnes, jo savas ļoti komunikablās, rotaļīgās un izteikti sabiedriskās dabas dēļ tie ir ideāli ģimenes suņi. Ar uz atalgojumu balstītas dresūras palīdzību tiem ātri vien ir patīkama visu ģimenes locekļu, tostarp kaķa, klātbūtne. Medību suņi ir paredzēti darbam visas dienas garumā jebkādos laikapstākļos, un tāpēc šiem suņiem ir nepieciešama aktīva, rūdīta ģimene, kas spētu nodrošināt tiem nepieciešamās ķermeni un prātu vingrinošās nodarbes.

Izskats

Vidējais/garais apmatojums ir zīdains pieskaroties, bet arī ļoti praktisks — blīvs un ūdensizturīgs, lai nodrošinātu aizsardzību pret sliktiem laikapstākļiem un vides faktoriem, sunim strādājot zem klajas debess. Apmatojums jākopj vairākas reizes nedēļā, pievēršot īpašu uzmanību šķipsnām, kam ir tendence sapīties. Šis suns ir jāpārbauda pēc pastaigām, lai iztīrītu no apmatojuma visus netīrumus.

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Svarīgi ir arī noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Lauku spaniela saknes meklējamas apmēram 150 gadus senā pagātnē, kad tas tika radīts, sakrustojot kokerspanieli ar lielāko Saseksas spanieli. Tiek izteikts viedoklis, ka lauku spaniels (fildspaniels) ir pilnveidots, pievienojot citus vietējos spanielus, īru ūdensspanieli un, iespējams, pat basetu. Tiem kā izstāžu un darba suņiem nekad nav bijis tik daudz piekritēju kā kokerspanieliem vai springerspanieliem, un to popularitāte vēsturē ir piedzīvojusi vairākus kāpumus un kritumus. Pašlaik tie Apvienotajā Karalistē tiek uzskatīti par retu, vārīgu šķirni.

Apsveramās veselības problēmas

Lauku spaniels (fildspaniels) ir samērā izturīga šķirne. Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu problēmas un gūžu un elkoņu displāzija (locītavu problēmas, kas var būt sāpīgas un izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.