Fokshaunds

Fokshaunds

Šim lielajam, spēcīgajam sunim ir īss apmatojums, kas var būt jebkurā atzītā medību suņa krāsā. Tam ir nokarenas ausis, plata krūšu daļa un muskuļaina ķermeņa uzbūve. Aste — augstu pacelta, taču nav saritināta gredzenā uz muguras. Pieauguša suņa skausta augstums ir apmēram 58–64 cm, bet svars — no 29 līdz 32 kg.

foxhound
  • Category size
  • Grooming requirements
foxhound
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
foxhound
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Lapsusuņi ir caurcaurēm bara medību suņi. Tā kā šie suņi gadsimtiem ilgi ir audzēti medībām, tie vairumā mūsdienu māju un dzīvesveidu īsti neiederas. Tiem piemīt izturība, lai katru dienu noskrietu kilometriem garus gabalus, un tas vairumā māju ir visnotaļ grūti nodrošināms! Tomēr tie labi satiek ar citiem suņiem un cilvēkiem, tostarp bērniem, un ir draudzīgi, sabiedriski suņi.

Fiziskās aktivitātes

Fokshaundam dienā nepieciešams vismaz divas stundas brīvi izskraidīties. Šie suņi, kas audzēti medībām visu dienu un jebkādos apstākļos, ir ļoti izturīgi un vairāk par visu mīl sekot savam degunam.

Uzvedība

Šie medību suņi medī ne tik daudz ar ožu, cik ar redzi, tiem patīk skriet, un tie var būt iespaidīgi ātri sprinteri, kas savus saimniekus atstāj tālu aiz muguras! Telpās tie bieži vien ir suņu pasaules relaksētie dīvāna deldētāji, taču brīvā dabā tie ar nerimstošu modrību to vien gaida, lai dedzīgi aizmestos pakaļ pamanītajam medījumam, izliekoties nedzirdam saimnieka skaļos centienus atsaukt tos atpakaļ. Tiem patīk pastaigas pavadā, un tos izvest ārā ir prieks, tomēr saimnieks ne vienmēr var justies drošs, ja ceļā patrāpās svešs kaķis vai cits mazs pūkainis. Lai arī šie suņi reti izrāda atklātu mīlestību, tie ir mierīgi pret cilvēkiem un parasti labi satiek ar citiem suņiem.

Izskats

Īsais, gludais apmatojums ir blīvs un nodrošina aizsardzību pret laikapstākļiem un arī briesmām medību laikā (kazenājiem u.tml.). Viss, kas nepieciešams, lai uzturētu apmatojumu labā kārtībā, ir ātra izsukāšana reizi nedēļā.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Fokshaundi, kam ir plata krūšu daļa, ir vairāk disponēti uz meteorismu (vēdera pūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Šīs sugas izcelsme

No dažādu šķirņu medību suņiem izveidotais un ar angļu kurtu, foksterjeru un pat buldogu pilnveidotais lapsu dzinējsuns ir izmantots medībās kopš 18. gadsimta, kad briežu medību vietā populāras kļuva lapsu medības. Lapsu dzinējsuņi īpašumos tika turēti baros, lai turīgie ļaudis varētu nodoties savām izklaidēm, un šie suņi vienmēr ir bijuši nevis mājas mīluļi vai izstāžu suņi, bet gan galvenokārt bara suņi medībām.

Apsveramās veselības problēmas

Fokshaundi ir ļoti izturīgi suņi, kam ir maz vispārizplatītu veselības problēmu.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.