Frizē bišons

Frizē bišons

Līdzsvarotie, elegantā izskata bišoni ir mazi un kompakti. To piķmelnās acis un purniņi kontrastē ar sniegbalto apmatojumu, un to astītes ir kā dekoratīvi, liekti spalvu pušķi uz muguras. To izskats atgādina pūderslotiņu to zīdainā apmatojuma dēļ, kas sastāv no spirālveida spalvām. Pieaugušu tēviņu un mātīšu skausta augstums ir 23–28 cm, bet svars — apmēram 3–6 kg.

bichon frise
  • Category size
  • Grooming requirements
bichon frise
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
bichon frise
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Šie dzīvīgie, priecīgie, mazie sunīši dievina dzīvi ģimenē. Tiem patīk pastāvīgi būt kopā ar ģimenes locekļiem, taču tiem var iemācīt arī reizēm palikt vienatnē. Tiem piemīt laba spēja socializēties, un tie labi satiek ar citiem mājās esošajiem suņiem un mājdzīvniekiem.

Fiziskās aktivitātes

Frizē bišons ir gatavs uz tik daudz fizisko aktivitāšu, cik tam ģimenē tiek piedāvāts, taču ieteicams, lai tā būt ne mazāka kā pusstunda dienā, un sunim jābūt iespējai darbināt smadzenes!

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Apmatojums, kas nekad netiek nomests, ir rūpīgi jāķemmē katru dienu. Lai apmatojums neizaugtu pārāk garš, tas laiku pa laikam jāapcērp. Lai apmatojums būtu pūkains un iziešanai izstādes ringā piedienīgs, ik pēc piecām līdz sešām nedēļām ieteicams apmeklēt profesionālu suņu frizieri.

Veselība un uzturs

Mazajiem sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Gadsimtiem senā pagātnē Frizē bišoni bija populāri Francijā un Spānijā un ir redzami abu šo valstu karalisko ģimeņu portretos. Bišonveidīgie suņi tika radīti dažādās Vidusjūras salās, un par Frizē bišona izcelsmes vietu tiek uzskatīta Tenerife. Tā tuvs radinieks ir Maltas bišons, kas mūsdienās pazīstams kā Maltas sunītis. Tiek uzskatīts, ka jūrnieki 14. gadsimtā tos pārveda no Tenerifes uz Eiropu.

Apsveramās veselības problēmas

Frizē bišoni ir visnotaļ ļoti veselīgi sunīši. Tomēr, tāpat kā daudzu citu šķirņu suņiem, tiem iespējamas dažas iedzimtas acu problēmas un pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi). Tiem ir arī raksturīga acu asarošana, un tie ir predisponēti uz viena tipa urīnpūšļa akmeņu veidošanos.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.