Gaskoņas lielais zilpelēkais dzinējsuns

Gaskoņas lielais zilpelēkais dzinējsuns

Gaskoņas lielais zilpelēkais dzinējsuns ir liels, iespaidīgs medību suns ar garu, dižciltīga izskata galvu, nokarenām ausīm un savdabīgi „zilu” apmatojuma krāsu, ko veido melni lāsumi uz balta fona. Pieaugušu tēviņu skausta augstums ir 64–70 cm, bet mātīšu skausta augstums ir 60 cm, un šo suņu svars ir no 32 līdz 35 kg.

grand bleu de gascogne
  • Category size
  • Grooming requirements
grand bleu de gascogne
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
grand bleu de gascogne
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Šīs šķirnes suņi ir pazīstami to „dobjās rejas” dēļ, un tādēļ tie ir nevis parasti mājas mīluļi, bet gan speciālistu suņi. Kaimiņiem to balss īpašības varētu būt ne visai pieņemamas! Tas ir maigs milzis ar tipiski laipnu medību suņa temperamentu un bara dzīvnieka mentalitāti.

Fiziskās aktivitātes

Lielajam zilpelēkajam dzinējsunim nepieciešamas vismaz divas vai vairāk stundu fiziskās aktivitātes dienā. Šis suns ir audzēts medībām un nav mierā, ja tas nevar stundām ilgi un kilometrus lielu attālumu sekot savam degunam.

Uzvedība

Šiem suņiem vislielāko baudu un prieku sagādā ošņāšanās un lietu meklēšana, liekot lietā savu izcilo ožu. Šie suņi ir radīti lielu attālumu veikšanai, tiem nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes, taču ne vienmēr tie ir viegli izdresējami atgriezties pēc sauciena (klausīt atsaukšanas komandai), ja tie ir saoduši tos interesējošu aromātu. Dažiem tradicionālā suņu dresūra šķiet visnotaļ bezjēdzīga laika šķiešana, taču, ikdienas nodarbēs iekļaujot ošņāšanas spēles un izaicinājumus, tev, iespējams, būs sajūsminātākais un jautrākais kompanjons.

Izskats

Lielajam zilpelēkajam dzinējsunim ir īss, problēmas neradošs apmatojums, kam jāpievērš maz uzmanības — tas tikai reizi nedēļā viegli jāizsukā. Regulāri jāpārbauda tā garās, nokarenās ausis, lai pārliecinātos, ka tās ir tīras un veselas.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Šīs sugas izcelsme

Gaskoņas lielais zilpelēkais dzinējsuns ir cēlies no Svētā Huberta medību suņa, kas ir šobrīd izmiris bladhaundam līdzīgs suns. Gaskoņas lielā zilpelēkā dzinējsuņa pirmsākumi meklējami viduslaikos, kad tas savā dzimtajā Francijā medīja mežacūkas, vilkus un lāčus. Mūsdienās to joprojām izmanto lielu dzīvnieku (briežu un mežacūku) medīšanai, un tas ir nevis mājas mīlulis, bet gan speciālistu medību suns.

Apsveramās veselības problēmas

Gaskoņas lielie zilpelēkie dzinējsuņi ir visnotaļ veselīgi, robusti suņi, kam nav plaši izplatītu, šķirnei raksturīgu veselības problēmu.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.