Greihaunds

Greihaunds

Angļu kurti (angļu vējasuņi, greihaundi) ir suņu pasaules sacīkšu zirgi — satriecoši ātri, graciozi un eleganti. Šie suņi ir muskuļaini un spēcīgas miesas būves. Īsais, smalkais apmatojums var būt melns, balts, ruds, zils, dzeltenbrūns, dzeltenīgi brūns, raibs vai jebkura no šīm krāsām apvienojumā ar balto. Pieaugušu tēviņu skausta augstums ir 71–76 cm, bet svars — apmēram 30–32 kg, savukārt mātīšu skausta augstums ir 69–71 cm, bet svars — no 27 līdz 30 kg.

greyhound
  • Category size
  • Grooming requirements
greyhound
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
greyhound
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Šie suņi telpās ir mierīgi un sabiedriski un var būt pat laiski. Tie ir jūtīgi suņi, kas, nonākot pie īstajiem saimniekiem, var būt ideāli ģimenes mīluļi! Lai arī šie suņi pēc dabas ir maigi, pastāvīgi ir vērojams to dabiskais mednieka instinkts, un šī iemesla dēļ saimniekiem jābūt gataviem uzņemties pienākumus, kas saistībā ar šīs šķirnes suņiem varētu būt nepieciešami. Angļu kurti (angļu vējasuņi, greihaundi) ir mīloši pret savas ģimenes locekļiem, taču parasti atturīgi pret svešiniekiem. Tie parasti labi satiek ar citiem mājās dzīvojošajiem suņiem, taču nepieciešama īpaša piesardzība, ja mājās ir kaķis.

Fiziskās aktivitātes

Lai arī angļu kurti ir atlētiskākie no visiem mājas suņiem, tiem lielas fiziskās aktivitātes nemaz nav nepieciešamas. Parasti pietiek ar izskraidīšanos pāris reižu pa 20 minūtēm dienā. Tie ir pazīstami kā 64 km/h laiskuļi, kam nepieciešama nevis pastaiga, bet gan kārtīgs, ātrs sprints. Ņemot vērā šim sunim piemītošo pakaldzīšanās instinktu, pirms atlaišanas no pavadas sabiedriskā vietā jābūt drošam, ka suns noteikti klausa atsaukšanas komandai, un nolūkā aizsargāt mazos dzīvnieciņus tam var būt nepieciešams uzpurnis. Piebilde: aukstā laikā var būt nepieciešams silts mētelītis.

Uzvedība

Šie medību suņi medī ne tik daudz ar ožu, cik ar redzi, tiem patīk skriet, un tie var būt iespaidīgi ātri sprinteri, kas savus saimniekus atstāj tālu aiz muguras! Telpās tie bieži vien ir suņu pasaules relaksētie dīvāna deldētāji, taču brīvā dabā tie ar nerimstošu modrību to vien gaida, lai dedzīgi aizmestos pakaļ pamanītajam medījumam, izliekoties nedzirdam saimnieka skaļos centienus atsaukt tos atpakaļ. Tiem patīk pastaigas pavadā, un tos izvest ārā ir prieks, tomēr saimnieks ne vienmēr var justies drošs, ja ceļā patrāpās svešs kaķis vai cits mazs pūkainis. Lai arī šie suņi reti izrāda atklātu mīlestību, tie ir mierīgi pret cilvēkiem un parasti labi satiek ar citiem suņiem.

Izskats

Apmatojuma ziņā viena no visvieglāk kopjamajām šķirnēm, jo īsā, smalkā spalva tikai reizēm viegli jāizsukā.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Angļu kurti ir disponēti uz meteorismu (vēdera pūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Šīs sugas izcelsme

Angļu kurti bija starp vispopulārākajiem suņiem. Faraoni un citi vadoņi Āzijā un Āfrikā lika savu suņu attēlus iegravēt savās kapenēs, un šādi gravējumi atrodami jau kopš 4000. gada p. m. ē. Tie tika izmantoti antilopju, vilku un briežu medīšanai ar dzīšanu un kļuva ārkārtīgi populāri, izplatījās Tuvajos Austrumos un Eiropā un nonāca arī Lielbritānijā, kur iemantoja tādu statusu, ka 1016. gadā angļu kurti drīkstēja piederēt tikai elitei. Tos izmantoja zaķu medībās, bet vēlāk populārākas kļuva to skriešanās sacensības, pierādot, ka tie ir pasaules ātrākie suņi, un dzīvnieku pasaulē ātrāki par tiem ir tikai gepardi!

Apsveramās veselības problēmas

Angļu kurti principā ir visnotaļ veselīgi suņi, kam ir maz plaši izplatītu veselības problēmu.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.