Havannas bišons

Havannas bišons

Lai arī Havanas bišons ir klēpja sunītis, tam ir robusta ķermeņa uzbūve. Tā garums nedaudz pārsniedz skausta augstumu, un pieaugušu suņu skausta augstums ir 23–28 cm, bet svars — apmēram 3–6 kg. Tam ir bagātīgs, mīksts, zīdains apmatojums un pušķi virs muguras veidojoša aste. Apmatojums iespējams jebkādā krāsā vai krāsu kombinācijā.

havanese
  • Category size
  • Grooming requirements
havanese
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
havanese
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Havanas bišons ir dzīvīgs, komunikabls, draudzīgs un mīlošs suns. Tam piemīt klēpja sunīšiem raksturīgā cilvēku, tostarp bērnu, mīlestība, un tas jūtas laimīgs cilvēku sabiedrībā. Pastāvīgi vai pārlieku ilgi atstājot vienu, šis suns cieš. Šis rotaļīgais, mazais sunītis nav tikai ar jauku sejiņu vien, jo tam patīk gan dresūra, gan jaunu lietu apgūšana.

Fiziskās aktivitātes

Mazajam Havanas bišonam nepieciešamas apmēram pusstundu ilga fiziskās aktivitātes dienā. Šis rotaļīgais suns var izlādēties, spēlējoties dārzā ar ģimenes locekļiem, kā arī pastaigājoties brīvā dabā. Tam vislielāko prieku sagādā došanās jebkur kopā ar saimnieku.

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Havanas bišonam ir mīksts un zīdains apmatojums. Viļņainā vai nedaudz sprogainā akotspalva ir bagātīga, ar pavilnu zem tās. Lai apmatojums nesapītos, tas katru dienu jāsukā.

Veselība un uzturs

Klēpja sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Havanas bišons ir viens no bišonu saimes, pie kuriem pieder frizē bišons, Boloņas sunītis, Tulearas kotons, loučens un Maltas sunītis. Mazais, baltais sunītis, kas cēlies no Vidusjūras reģiona, pavadīja tirgotājus visā pasaulē, kur no šī suņa radās trīs dažādas šķirnes. Pēc nonākšanas Kubā no tā tika izveidots Havanas bišons, kas sākotnēji bija aristokrātu klēpja sunītis, bet vēlāk iekaroja arī vienkāršo kubiešu sirdis.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, Havanas bišoniem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi). Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, ir iespējamas dažas iedzimtas acu problēmas, un tāpēc vaislas suņiem regulāri jāveic acu izmeklējumi.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.