Itāļu dzinējsuns (ar īsu/gludu spalvu)

Itāļu dzinējsuns (ar īsu/gludu spalvu)

Itāļu dzinējsuņi ir vidēji lieli medību suņi, kuru skausta augstums ir 52–59 cm tēviņiem un 48–56 cm mātītēm. Tiem ir divu veidu apmatojums — negluds vai gluds — dažādās krāsās (melnā/dzeltenbrūnā un jebkurā tonī no ruda līdz kvieškrāsas). Tam ir kvadrātveidīga forma un smalka uzbūve. Šie medību suņi ir nevis smagnēji, bet gan atlētiski. Pieauguša itāļu dzinējsuņa aptuvenais skausta augstums ir 20–23 kg.

Segugio Italiano (Short/smooth coat)
  • Category size
  • Grooming requirements
Segugio Italiano (Short/smooth coat)
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Segugio Italiano (Short/smooth coat)
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Itāļu dzinējsunim ir izteikti mednieka instinkti, un tam patīk sekot savam degunam. Saožot pēdas, šis parasti klusais un atturīgais suns kļūst ļoti satraukts un skaļš. Šim maigajam, labsirdīgajam, mīlošajam un ļoti aktīvajam sunim ir nepieciešama ļoti aktīva ģimene.

Fiziskās aktivitātes

Šiem medību suņiem dienā nepieciešamas divas vai vairāk stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Tam ir samērā daudz enerģijas un izturības, lai sekotu savam degunam stundām ilgi! Iespējama „medību suņa kurluma” gadījumā noteikti ir nepieciešama stingra atsaukšanas komanda, un šiem suņiem ir nepieciešamas rotaļas, kurās tie varētu likt lietā savu degunu.

Uzvedība

Šiem suņiem vislielāko baudu un prieku sagādā ošņāšanās un lietu meklēšana, liekot lietā savu izcilo ožu. Šie suņi ir radīti lielu attālumu veikšanai, tiem nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes, taču ne vienmēr tie ir viegli izdresējami atgriezties pēc sauciena (klausīt atsaukšanas komandai), ja tie ir saoduši tos interesējošu aromātu. Dažiem tradicionālā suņu dresūra šķiet visnotaļ bezjēdzīga laika šķiešana, taču, ikdienas nodarbēs iekļaujot ošņāšanas spēles un izaicinājumus, tev, iespējams, būs sajūsminātākais un jautrākais kompanjons.

Izskats

Ir divu veidu apmatojums. Negludspalvainajiem itāļu dzinējsuņiem ir raupjš, adatveidīgs apmatojums, kas ir biezs un ne vairāk kā 5 cm garš. Ir arī gludspalvainais paveids, kam ir biezs, īss, spīdīgs apmatojums. Abos gadījumos apmatojums ir viegli uzturams, jo tas jākopj ne vairāk kā reizi nedēļā.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Itāļu dzinējsuņi ir disponēti uz meteorismu (vēdera pūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Šīs sugas izcelsme

Itāliešu dzinējsuņi ir sena šķirne, kas, iespējams, cēlusies no senās Ēģiptes medību suņiem. Savā dzimtenē tie gadsimtiem ilgi ir izmantoti mežacūku iztramdīšanai un dzīšanai un ir atainoti daudzos renesanses laika Itālijas mākslas darbos. Tiek uzskatīts, ka mastifu sakrustoja ar medību suni, kas izmanto gan redzi, gan ožu, lai veicinātu tā attīstību, spējai medīt, paļaujoties uz acīm un degunu, pievienojot drosmi. Mūsdienās itāļu dzinējsuņi ir galvenokārt medību suņi, ko izmanto zaķu tramdīšanai un dzīšanai.

Apsveramās veselības problēmas

Itāļu dzinējsuņi ir izturīgi suņi bez plaši pazīstamām specifiskām veselības problēmām.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.