Itāļu spinone

Itāļu spinone

Kvadrātveidīgās miesas būves, muskuļainais itāļu spinone ir masīvs un robusts suns. Pieaugušu tēviņu skausta augstums ir 60–70 cm, bet svars — no 34 līdz 39 kg, savukārt pieaugušu mātīšu skausta augstums ir 58–65 cm, bet svars — no 29 līdz 34 kg. To vidēji garais, negludais apmatojums var būt balts, balts ar oranžu, salni oranžs (smalks krāsainu un baltu spalvu sajaukums), balts ar brūnu un salni brūns.

Italian Spinone
  • Category size
  • Grooming requirements
Italian Spinone
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Italian Spinone
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Itāļu spinone ir maigs, iecietīgs, sabiedrisks suns, kas ir jautrs kompanjons un kam patīk cilvēka sabiedrība, rotaļājoties dārzā vai rāmi guļot pie kājām pēc garas pastaigas. Svarīgi ir aktīvi saimnieki, kas regulāri spēj nodrošināt daudz fizisko aktivitāšu ārpus telpām.

Fiziskās aktivitātes

Šim sunim dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes. Tam piemīt liela izturība un patīk visu veidu fiziskās aktivitātes — no medību disciplīnām līdz peldēšanai vai aizskriešanai pakaļ mantiņai un tās atnešanai (ūdenī vai uz zemes).

Uzvedība

No šīs grupas ir cēlušās dažas mūsu iemīļotākas un izplatītākās suņu šķirnes, jo savas ļoti komunikablās, rotaļīgās un izteikti sabiedriskās dabas dēļ tie ir ideāli ģimenes suņi. Ar uz atalgojumu balstītas dresūras palīdzību tiem ātri vien ir patīkama visu ģimenes locekļu, tostarp kaķa, klātbūtne. Medību suņi ir paredzēti darbam visas dienas garumā jebkādos laikapstākļos, un tāpēc šiem suņiem ir nepieciešama aktīva, rūdīta ģimene, kas spētu nodrošināt tiem nepieciešamās ķermeni un prātu vingrinošās nodarbes.

Izskats

Biezais, raupjais apmatojums ir 4–6 cm garš, un tam ir kuplas uzacis un ūsas/bārda, kur sakrājas nopilējumi un ēdiens un kas ir regulāri jāizslauka. Apmatojums jāsukā pāris reizes nedēļā, kā arī, ja nepieciešams, atmirusī spalva ir jāizplūc ar rokām.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Itāļu spinones ir disponētas uz meteorismu (vēdera pūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Šīs sugas izcelsme

Īstas pārliecības par itāļu spinones precīzo izcelsmes vietu nav, taču renesanses laika gleznās ir attēloti itāļu asspalvainie pointeri, kas ir ļoti līdzīgi mūsdienās sastopamajiem šīs šķirnes suņiem. Šie reizēm par itāļu spinonēm vai itāļu grifoniem sauktie suņi savā dzimtenē ilgu laiku ir kalpojuši kā daudzpusēji medību suņi, un tie ir izplatīti medību suņi, kas vienlīdz aizrautīgi strādā gan ūdenī, gan purvājos, gan uz sauszemes.

Apsveramās veselības problēmas

Itāļu spinones ir visnotaļ veselīgi un izturīgi suņi. Tāpat kā daudziem lielajiem suņiem, tiem ir iespējama gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt gūžu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.