Ivisas dzinējsuns (ar īsu/gludu spalvu)

Ivisas dzinējsuns (ar īsu/gludu spalvu)

Ivisas dzinējsuns ir vidēji liels, augsts, īsspalvains vai asspalvains suns ar stāvus saslietām ausīm. Tas var būt vienkrāsains (baltā, kastaņbrūnā vai „lauvu” krāsā) vai jebkādā šo krāsu kombinācijā. Pieauguša Ivisas dzinējsuņa skausta augstums ir apmēram 56–74 cm, bet svars — no 19 līdz 25 kg.

Ibizan Hound (Short/smooth coat)
  • Category size
  • Grooming requirements
Ibizan Hound (Short/smooth coat)
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Ibizan Hound (Short/smooth coat)
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Šie ir ļoti mīloši un jūtīgi suņi. Tie ir apbrīnojami uzticīgi un labi mīluļi pareizajās mājās. Tomēr šī šķirne nav piemērota lēniem un klusiem cilvēkiem, jo šie suņi var būt gana skaļi, un tie dievina sabiedrību. Tie nav suņi, kurus ilgstoši var atstāt vienus.

Fiziskās aktivitātes

Šiem suņiem nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu. Pieaugušam sunim — pāris stundas dienā. Saožot medījumu, tie var skriet un skriet, un tāpēc būtiska ir pārliecinoša klausīšana atsaukšanas komandai, kā arī fiziskās aktivitātes vietās, kur nav kustības (satiksmes) vai citu apdraudējumu.

Uzvedība

Šie medību suņi medī ne tik daudz ar ožu, cik ar redzi, tiem patīk skriet, un tie var būt iespaidīgi ātri sprinteri, kas savus saimniekus atstāj tālu aiz muguras! Telpās tie bieži vien ir suņu pasaules relaksētie dīvāna deldētāji, taču brīvā dabā tie ar nerimstošu modrību to vien gaida, lai dedzīgi aizmestos pakaļ pamanītajam medījumam, izliekoties nedzirdam saimnieka skaļos centienus atsaukt tos atpakaļ. Tiem patīk pastaigas pavadā, un tos izvest ārā ir prieks, tomēr saimnieks ne vienmēr var justies drošs, ja ceļā patrāpās svešs kaķis vai cits mazs pūkainis. Lai arī šie suņi reti izrāda atklātu mīlestību, tie ir mierīgi pret cilvēkiem un parasti labi satiek ar citiem suņiem.

Izskats

Gan īsspalvainie, gan asspalvainie Ivisas dzinējsuņi ir viegli kopjami. Abu apmatojuma paveidu suņiem vajadzētu pietikt ar sukāšanu reizi nedēļā.

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Šī šķirne ir dzīva vēstures daļa. Ivisas dzinējsuņu šķirnes saknes meklējamas 4000. gadā p.m.ē. un vēl senākā pagātnē. Šie galvenokārt ar Lielo Faraonu ēru saistītie suņi ir attēloti uz daudzām plāksnēm, no kurām pazīstamākā ikona ir Anubis. Var teikt, ka šķirne daudzu gadu tūkstošu laikā nav mainījusies. Feniķiešu tirgotāji Ivisas dzinējsuni aizveda uz Baleāru salām, un līdz pat mūsdienām tie sastopami strādājam Spānijā un tai apkārt esošajās salās.

Apsveramās veselības problēmas

Ivisas dzinējsuns ir izturīgs, ar dažām plaši zināmām veselības problēmām. Tiek ziņots par dažām neiroloģiskās problēmām, taču tās nav biežas.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.