Japāņu šiba

Japāņu šiba

Šiba inu ir robusts, vidēji liels, špicveidīgs suns (t. i., ar spicām ausīm, biezu apmatojumu un gredzenā saritinātu asti). Šie suņi ir mazāks akitu paveids. Pieaugušu tēviņu skausta augstums ir apmēram 39,5 cm, bet mātīšu skausta augstums ir apmēram 36,5 cm. Biezo, mīksto pavilnu klāj cieta, taisna akotspalva, kas var būt ruda, rudas sezama krāsas (ruds ar melnu akotu), melnlāsumains vai balts.

Japanese Shibu Inu
  • Category size
  • Grooming requirements
Japanese Shibu Inu
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Japanese Shibu Inu
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Modrais, aktīvais un draudzīgais japāņu šiba inu var būt samērā neatkarīgs, un tam bieži vien piemīt izteikts mednieka instinkts. Būtiska ir agrīna, rūpīga socializācija, kas īpaši nepieciešama, lai palīdzētu šiem suņiem sadzīvot ar citiem suņiem. Šīs šķirnes suņu neparastā iezīme ir „šibas spiedziens” — augstas tonalitātes balss pozitīva vai negatīva satraukuma brīžos.

Fiziskās aktivitātes

Šiem suņiem dienā nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Ņemot vērā šo suņu potenciālo vēlmi ķert medījumu, pirms atlaišanas no pavadas ir jābūt drošam, ka suns pārliecinoši klausa atsaukšanas komandai, un fiziskām nodarbēm jānotiek tikai drošās, iežogotās vietās.

Uzvedība

Ikviens šķirņu krustojums izskata, temperamenta un uzvedības ziņā ir unikāls. Noskaidrot, kuras sugas ir tava suņa senči, lai tādējādi uzzinātu tā iespējamās, pārmantotās vajadzības un prasības, vari, vēršoties pie suņu DNS testu veicējiem, vai arī vari mēģināt to noteikt pēc suņa izskata. Tādējādi iegūsi vairāk informācijas par savu suni un tā uzvedības vai rīcības iemesliem!

Izskats

Šiba inu ir ļoti tīrīgi suņi, kas principā kopj sevi kā kaķi. Tomēr apmatojums jāsukā apmēram reizi nedēļā, un apmatojuma mešanas periodā sapratīsi, cik patiesībā bieza ir šo suņu pavilna!

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Svarīgi ir arī noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Šiba inu ir suņi, kas radīti medīšanai un nelielu medījamo putnu tramdīšanai Japānas kalnos. Tie ir mazāks akitu paveids, un „Shiba Inu” tulkojumā patiešām nozīmē „mazs suns”. Šiba inu, kas ir viena no vissenākajām zināmajām suņu šķirnēm, kuras pirmsākumi meklējami 3. gadsimtā p.m.ē., Otrā pasaules kara laikā gandrīz pilnībā izmira, taču neliels skaits suņu, kas bija pārdzīvojuši bumbmetēju uzlidojumus un suņu sērgas epidēmiju, tika audzēti, lai saglabātu šo šķirni.

Apsveramās veselības problēmas

Šiba inu ir visnotaļ veselīga un izturīga šķirne. Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, ir iespējamas iedzimtas acu problēmas, un šī iemesla dēļ vaislas suņiem pastāvīgi jāveic acu izmeklējumi.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.