Karaļa Čārlza spaniels

Karaļa Čārlza spaniels

Dižciltīgā izskata, kompaktajam karaļa Čārlza spanielam ir īss, robusts ķermenis un garš, zīdains apmatojums, kas ir taisns vai viegli viļņots. Apmatojums var būt melnlāsumains, trīskrāsains (melna, balta un dzeltenbrūna), Blenimas (balts ar rudu) un sarkans. Pieaugušu karaļa Čārlza spanielu skausta augstums ir apmēram 30–33 cm, bet svars — no 3,6 līdz 6,3 kg.

king charles spaniel
  • Category size
  • Grooming requirements
king charles spaniel
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
king charles spaniel
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Karaļa Čārlza spaniels ir maigs, jautrs, mīlošs suns un patīkams kompanjons. Tas var būt atturīgs pret tiem, kurus nepazīst, taču ir ļoti mīlošs pret draugiem un ģimenes locekļiem. Tas satiek ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem un vienlīdz labprāt uzturas gan vecāka gadagājuma, gan jaunu cilvēku sabiedrībā, taču bērniem šī suņa tuvumā jābūt uzmanīgiem, jo tā lieluma dēļ ir iespējamas nejaušas traumas.

Fiziskās aktivitātes

Mazajiem Karaļa Čārlza spanieliem nav nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes. Šiem suņiem dienā pilnībā pietiks ar pusstundu ilgu pastaigu, taču, ja vien piedāvāsi, tie būs gatavi arī ilgākām nodarbēm. Tiem patīk spēlēties ar saimniekiem, un šiem gudrajiem suņiem patīk arī dresūra.

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Vidēji garais/garais, zīdainais apmatojums jākopj divas vai trīs reizes nedēļā, pievēršot īpašu uzmanību šķipsnām (garākajai spalvai) uz ausīm, kājām un astes, jo, atstājot to novārtā, tas var sapīties.

Veselība un uzturs

Klēpja sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Miniatūrais spaniels, kas cēlies no medību darba suņiem, tika izveidots kā aristokrātisko dāmu sunītis-kompanjons, un no šī gadsimtiem senā tipa radies Karaļa Čārlza spaniels. Tā kā veikta krustošana ar Austrumu klēpja sunīšiem (mopšiem un japāņu hiniem), tam ir lielas acis, kupolveidīgs galvaskauss un plakana purna daļa, kas bija izplatīta klēpja sunīšiem Tālajos Austrumos. Tā lielākais piekritējs, protams, bija Karalis Čārlzs II, kura vārdā šī šķirne nosaukta.

Apsveramās veselības problēmas

Dažiem Karaļa Čārlza spanieliem ir konstatēta siringomiēlija, kas ir nopietna, sāpes izraisoša nervu slimība. Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, Karaļa Čārlza spanieliem ir iespējama ceļa(-u) bļodiņas(-u) izslīdēšana no vietas, un suņiem, kam ir ļoti pieplacināta purna daļa, ir iespējamas arī elpošanas problēmas.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.