Bokseris

Boxer
Bokseris ir vidēji liels, ļoti muskuļots, robusts un ar platu krūšu daļu. Tam ir īss purns un nedaudz augšupvērsts zods. Īsā apmatojuma krāsa var būt dzeltenbrūna un raiba, parasti ar dažiem baltiem lāsumiem, taču tie var būt arī pilnībā balti. Pieaugušu tēviņu vidējais augstums skaustā ir 57–63 cm, bet to svars ir 30–32 kg. Pieaugušu mātīšu ideālais augstums skaustā ir 53–59 cm, bet svars — apmēram 25–27 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Bokseris ir iegūts no diviem suņiem ar mastifam tipisko miesasbūvi, kas tika izmantoti kā medību suņi viduslaiku Vācijā. Šie suņi tika izmantoti mežacūku, lāču un briežu medībām. Boksera priekšteči tika izmantoti arī buļļu tracināšanai ar suņiem, kad šī nodarbe kļuva par vienu no izpriecu veidiem. 19. gadsimtā šīs šķirnes tika sakrustotas ar buldogu, radot bokseri.

Temperaments

Bokseri visu dzīvi turpina uzvesties kā kucēni, un šī iemesla dēļ tie var radīt gana raižu! Šie žirgtie, spēcīgie un uzticīgie suņi ir lieliski mājas mīluļi visiem ģimenes locekļiem — gan pieaugušajiem, gan bērniem, taču tie var būt trakulīgi un tamdēļ var nebūt piemēroti dzīvei mājās, kur ir ļoti mazi bērni. Šie bezbailīgie un ļoti pašpārliecinātie suņi ir grūti izprovocējami, taču vajadzības gadījumā pratīs sevi aizstāvēt. Ilgstoši atstāti mājās vieni, tie var kļūt destruktīvi.

Veselība

Bokseri ir uzņēmīgs pret dažādām potenciāli nopietnām slimībām (it īpaši sirds problēmām un audzējiem). Šo problēmu iespējamību var mazināt, pārliecinoties, ka suņi cēlušies no priekšteču atzariem, kuros šīs specifiskās veselības problēmas nav bijušas.

Fiziskās aktivitātes

Bokseri ir suņi ar lielu enerģiju, kam nepieciešams patiešām daudz fizisko aktivitāšu. Tie mīl skraidīt atklātās vietās, ķerot bumbas un lidojošos šķīvīšus. Ieteicamais aktivitātes ilgums ir divas un vairākas stundas dienā.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Bokseri ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Boksera apmatojumu uzturēt tīru ir ļoti viegli, jo tas ir ļoti īss. Lai apmatojumu uzturētu labā stāvoklī, laiku pa laikam var lietot kopšanai paredzēto gumijoto cimdu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.