Boloņas sunītis

Bolognese
Boloņas sunītis ir istabas sunītis, kas izskata ziņā ļoti līdzinās Maltas sunītim. Samērā muskuļotajam mazajam sunītim visu galvu un ķermeni klāj balts apmatojums. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 27–30,5 cm, bet mātīšu augstums skaustā ir 25,5–28 cm. Pilnībā pieaudzis Boloņas sunītis sver 3–4 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda pusstundu ilgu pastaigu dienā
 • Maza auguma dekoratīvais suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama katru dienu
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Lieliski satiek ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Pastāv uzskats, ka Boloņas sunīši ir izcēlušies Itālijas dienvidu daļā no Maltas bišoniem. Tie selekcionēti jau gadsimtiem senā pagātnē Boloņā, Itālijā — jau 11. un 12. gadsimtā. 16. gadsimtā šķirne bija ļoti populāra - kā pavadoņi valdošajās aprindās un aristokrātu vidū, tie ir piederējuši gan Katrīnai Lielajai Krievijā, gan Merilinai Monro!

Temperaments

Boloņas sunītis ļoti pieķeras savam saimniekam, un tam parasti nepatīk būt nošķirtam no saviem mīļajiem. Tas var diezgan atturīgi izturēties pret svešiniekiem un, lai arī rej, paziņojot saimniekam par visu neparasto vai jauno, tiem nevajadzētu būt vokāli īpaši aktīviem vai agresīviem sunīšiem. Tiem patīk izpatikt un piemīt spēja ātri mācīties.

Veselība

Boloņas sunīši ir visnotaļ veselīgi suņi, kam nav plaši izplatītu, šķirnei raksturīgu veselības problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Šiem mazajiem sunīšiem pilnībā pietiek ar vairākām īsām pastaigām dienā, taču tie nekad neatteiksies no garas pastaigas. Tieši tāpat tie būs visnotaļ priecīgi, ja varēs parotaļāties ar saimnieku dārzā.

Uzturs

Dekoratīvajām šķirnēm ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka šie suņi ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām, bet bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Boloņas sunīšu garajam apmatojumam ir tendence savelties, un tas ir jāķemmē katru dienu, īpašu uzmanību pievēršot uz vēdera, aiz ausīm un uz kājām esošajam apmatojumam. Tā kā šie suņi apmatojumu nemaina, izkritušais apmatojums ir jāizķemmē.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.