Bostonas terjers

Boston Terrier
Bostonas terjers ir mazs, spēcīgs un samērā muskuļots suns ar īsu, taisnstūrveida purnu un stāvus saslietām ausīm. Acis — samērā lielas, apaļas un plati atvērtas. Īsspalvainais Bostonas terjers var būt dažādās krāsās, tostarp brūngans/dzeltenbrūns ar baltu un melns ar baltiem lāsumiem. Sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā. Pieauguša Bostonas terjera augstums skaustā ir 38–43 cm. Svars nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt 11,5 kg. Atkarībā no svara tie ir iedalīti trīs kategorijās. Vieglā svara kategorija ir līdz 6,8 kg, vidējā svara kategorija ir no 6,8 kg līdz 9,1 kg, bet smagā svara kategorija ir no 9,1 līdz 11,5 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Bostonas terjers 19. gadsimtā sākotnēji bija angļu buldoga un angļu baltā terjera krustojums. Veicot tālāku šķirņu krustošanu, tika selekcionēts Bostonas terjers. Tas notika ap 1893. gadu. Šai papildu krustošanai izmantotās šķirnes bija angļu bulterjers, bokseris un pitbulterjers, kā arī citi terjeri. Sākotnēji Bostonas terjers svēra vairāk nekā 20 kg, taču vēlāk tas augumā kļuva arvien mazāks, līdz beidzot kļuva tāds, kādu to pazīstam mūsdienās.

Temperaments

Bostonas terjers ir žirgts, priecīgs suns, kas var būt samērā stingrs rakstura ziņā un ietiepīgs. Tas parasti labi izturas pret bērniem un mīl spēlēties, taču var būt trakulīgs, un tamdēļ jāseko, lai spēlēšanās nebūtu pārlieku mežonīga, jo tie var gūt traumas (it īpaši acu traumas). Šiem suņiem patīk cilvēka sabiedrība, un tie ir sirsnīgi mājas mīluļi. Tie ir arī lieliski sargsuņi un nav vokāli īpaši aktīvi.

Veselība

Bostonas terjeriem ar ārkārtīgi pieplacinātu purna daļu ir iespējama elpceļu nosprostošanās un apgrūtināta elpošana. Tāpat kā daudzu citu šķirņu suņiem, tiem iespējamas dažādas iedzimtas acu problēmas, kā arī pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi).

Fiziskās aktivitātes

Fizisko aktivitāšu ziņā šie suņi nav pārlieku prasīgi, un tiem ir nepieciešama apmēram stunda dienā. Tie nealkst pēc garām pastaigām, taču tiem patīk doties visur kopā ar saimniekiem.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Bostonas terjeri ir viegli kopjami. Lai apmatojumu attīrītu no izkritušajiem matiem, vajadzētu pietikt ar tā nobraucīšanu ar kopšanai paredzēto cimdu. Šie ir tīrīgi suņi, kam nav suņiem raksturīgo aromātu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.