Frizē bišons

Bichon Frise
Līdzsvarotais, elegantā izskata bišons ir maza izmēra un kompakts suns. To piķa melnās acis un purniņi kontrastē ar sniegbalto apmatojumu, un to astītes ir kā dekoratīvi, liekti spalvu pušķi uz muguras. To izskats atgādina pūderslotiņu to zīdainā apmatojuma dēļ, kas sastāv no spirālveida matiem. Pieaugušu tēviņu un mātīšu augstums skaustā ir 23–28 cm, bet svars — apmēram 3–6 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda pusstundu ilgu pastaigu dienā
 • Maza auguma dekoratīvais suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama katru dienu
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Lieliski satiek ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Jau gadsimtiem senā pagātnē frizē bišoni ir bijuši populāri Francijas un Spānijas galmos un ir redzami abu šo valstu karalisko ģimeņu portretos. Suņi ar bišonam tipisku miesasbūvi tika selekcionēti dažādās Vidusjūras salās, un par frizē bišona izcelsmes vietu tiek uzskatīta Tenerife. Tā tuvs radinieks ir Maltas bišons, kas mūsdienās pazīstams kā Maltas sunītis. Pastāv uzskats, ka jūrnieki 14. gadsimtā tos pārveda no Tenerifes uz Eiropu.

Temperaments

Šie žirgtie, priecīgie, mazie sunīši dievina dzīvi ģimenē. Tiem patīk pastāvīgi būt kopā ar ģimenes locekļiem, taču tiem var iemācīt arī reizēm palikt vienatnē. Tiem piemīt laba spēja socializēties, un tie labi satiek ar citiem mājās esošajiem suņiem un mājdzīvniekiem.

Veselība

Frizē bišoni ir visnotaļ ļoti veselīgi sunīši. Tomēr, tāpat kā daudzu citu šķirņu suņiem, tiem iespējamas dažas iedzimtas acu problēmas un pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi). Tiem ir arī raksturīga acu asarošana, un tie ir uzņēmīgi pret viena tipa urīnpūšļa akmeņu veidošanos.

Fiziskās aktivitātes

Frizē bišons ir gatavs uz tik daudz fizisko aktivitāšu, cik tam ģimenē tiek piedāvāts, taču ieteicams, lai tā būt ne mazāka kā pusstunda dienā, un sunim jābūt iespējai darbināt smadzenes!

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Apmatojums, kas nekad netiek mainīts, ir rūpīgi jāizķemmē katru dienu. Lai apmatojums neizaugtu pārāk garš, tas laiku pa laikam jānolīdzina. Lai apmatojums būtu pūkains un piedienīgs iziešanai izstādes ringā, ik pēc piecām līdz sešām nedēļām ieteicams apmeklēt profesionālu suņu frizieri.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.