Garspalvainais taksis

Dachshund (Long Haired)
Standarta garspalvainais taksis ir īss, taču ne mazs! Tas ir vidēja izmēra medību suns uz īsām kājām. Pilnībā pieauguša suņa augstums skaustā ir apmēram 35 cm, bet svars — no 9 līdz 12 kg. Tam ir atraktīvs, mīksts, taisns apmatojums, kas var būt dažādās krāsās (sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā).
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Skaidri zināms, ka takši bija sastopami 15. gadsimtā Vācijā, tomēr līdzīgi suņi ir redzami Ēģiptes un Meksikas mākslas darbos. Šīs šķirnes suņu vācu standarts ir ieviests 1879. gadā, bet suņu audzētāju klubs ir dibināts 1888. gadā. Lielbritānijā takšus ieveda princis Alberts, un Lielbritānijā un Amerikā tie bija populāri visu 19. gadsimtu, taču dēļ savām vācu saknēm I pasaules kara laikā savu popularitāti zaudēja. Tomēr aizspriedumi ir nolikti malā, un šie suņi atkal ir iecienīti ģimenes mīluļi un medību pavadoņi. Standarta takši tika izmantoti galvenokārt āpšu medībām, taču ir izmantoti arī citu dzīvnieku medībās.

Temperaments

Garspalvainais taksis ir žirgts, drošs, bezbailīgs suns. Garspalvainais taksis var būt nedaudz ietiepīgs un neatkarīgs, taču klīst valodas, ka tas ir mierīgāks un paklausīgāks nekā abu pārējo paveidu (gludspalvainie un asspalvainie) suņi. Tam ir laba oža un patīk ārā dzīt pēdas, taču tas ir arī lielisks, labsirdīgs un uzticīgs mājas suns. Garspalvainais taksis mīl cilvēkus un ir lielisks, sirsnīgs pavadonis.

Veselība

Takšiem izplatītākā veselības problēma ir saistīta ar miesasbūvi; proti, tiem biežāk ir iespējamas muguras problēmas. Šīs šķirnes suņiem samērā izplatīta ir arī sirdsslimība. Tāpat kā daudzu citu šķirņu suņiem, ir iespējamas dažādas iedzimtas acu problēmas, un vaislas suņiem regulāri jāveic acu izmeklējumi.

Fiziskās aktivitātes

Garspalvainajam taksim dienā nepieciešamas stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Pirms fiziskām aktivitātēm bez pavadas pārliecinies, ka suns pilnībā klausa atsaukšanas komandai. Esot brīvā dabā un sajūtot aromātu, tam nostrādā īstena mednieka instinkti, un nekas tam nesagādā vairāk prieka kā zaķu alu pētīšana un kārtīga izvārtīšanās mēslos!

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām. Ir kritiski svarīgi nepieļaut, ka taksis iedzīvojas virsnormas svarā, jo tas var radīt papildu slodzi takša mugurai.

Kopšana

Mīkstais, taisnais apmatojums ir garāks krūškurvja daļā, uz vēdera un astes un kāju aizmugurē, un tās ir vietas, kur, nenodrošinot rūpīgu kopšanu vismaz trīs reizes nedēļā, visvairāk iespējama savelšanās. Tā kā apmatojums ir tuvu zemei, pastaigu laikā tajā var ieķerties dažādi netīrumi, un tāpēc tas pēc atgriešanās mājās ir jāpārbauda.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.