Tulearas kotons

Coton De Tulear
Šī mazā, baltā sunīša garums nedaudz pārsniedz augstumu skaustā, un tam ir kokvilnai līdzīgs apmatojums. Pilnībā pieauguša suņa augstums skaustā ir 25–32 cm, bet svars — apmēram 4–6 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda pusstundu ilgu pastaigu dienā
 • Maza auguma dekoratīvais suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama katru dienu
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Lieliski satiek ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Šis suns, kas pazīstams arī kā Madagaskaras karaliskais suns, ir jau izsenis pazīstama šķirne, tās nosaukums atvasināts no salas dienvidrietumu krastā esošās ostas pilsētas Tuleāras nosaukuma. Runā, ka 15. gadsimtā daži maza izmēra, balti sunīši ar bišonam raksturīgu miesasbūvi izdzīvoja kāda kuģa avārijā un aizpeldēja līdz Tuleārai, kur tie sakrustojās ar vietējiem terjeriem, radot Tuleāras kotonu. Tas kļuva par populāru suni karaļnamā, un tika izdots likums, ka šīs šķirnes suņi drīkst piederēt tikai dižciltīgajiem.

Temperaments

Tulearas kotons, kas gadsimtiem ilgi ir audzēts kā pavadonis, ir mīlošs un uzticīgs mīlulis, kam īpaši patīk cilvēka sabiedrība un nepatīk būt atšķirtam no savas ģimenes. Tam patīk būt klēpja sunītim, taču tas ir arī jautrs, rotaļīgs un žirgts.

Veselība

Tulearas kotoni, šķiet, ir visnotaļ veselīgi suņi, kam ir maz plaši izplatītu, šķirnei raksturīgu veselības problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Maza izmēra Tulearas kotoniem nav nepieciešams liels daudzums fizisko aktivitāšu — pietiks ar apmēram pusstundu dienā. Pēc pastaigas slapjumā noteikti rūpīgi jāizžāvē apmatojums.

Uzturs

Dekoratīvajām šķirnēm ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka šie suņi ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām, bet bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Tulearas kotona nosaukums radies tā vienkārtīgā, kokvilnai līdzīgā, apmēram 8–9 cm garā apmatojuma dēļ. To no savelšanās pasargās sukāšana katru dienu. Vienkāršiem mājas mīluļiem apmatojums tiek nolīdzināts, lai atvieglotu tā kopšanu, taču izstāžu suņiem tas tiek atstāts pilnā garumā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.