Kešhonds

Kešhonds

Vilkušpicam ir tipiskas špica pazīmes: lapsai līdzīga seja, mazas, spicas austiņas, biezs, kupls apmatojums un kuplā pušķī uz muguras saritinātu asti. Vidēji lielu, pieaugušu tēviņu skausta augstums ir apmēram 46 cm, bet mātīšu — 43 cm, un pieaugušu suņu svars ir apmēram 16–18 kg. Apmatojuma krāsa ir melna ar pelēku, un tam ir mīksta, bieza krēmkrāsas vai blāvi pelēka pavilna.

keeshond
  • Category size
  • Grooming requirements
keeshond
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
keeshond
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Vienmēr modrais vilkušpics ir dabisks sargsuns, kas ģimenei ziņo par visu, ko tas uzskata par nevēlamu. Draudzīgs, sabiedrisks, jautrs un mīlošs suns, ko bieži dēvē par „smaidošo vācieti”.

Fiziskās aktivitātes

Vilkušpicam nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes dienā, un tam ļoti patīk paša ieņemtā sargsuņa loma, patrulējot mājā un dārzā. Tā kā šiem suņiem vienmēr ir apziņa, ka jādod tev ziņa par visu apkārtnē sadzirdēto, ir jāseko līdzi, lai riešana nerada neērtības kaimiņiem.

Uzvedība

Špici ir visdažādākā lieluma, lai būtu piemēroti turēšanai praktiski katrās mājās, taču tev nedrīkst būt iebildumi pret samērā lielu daudzumu spalvu un gana lielu troksni! Lielākie špici ir enerģiski, un tiem nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu, savukārt mazākie labi jūtas ar mazāku fizisko aktivitāšu daudzumu, taču tiem nepieciešama rotaļāšanās un saskarsme ar saimniekiem. Biezais apmatojums nozīmē karstu laikapstākļu (vai pārlieku intensīvas centrālapkures) nepanesību un regulāru kopšanu.

Izskats

Biezais, stāvais, raupjais apmatojums ir bagātīgs, un tā uzturēšanai kārtībā var būt nepieciešams daudz laika. Lai apmatojums nesapītos un nekļūtu nevaldāms un nesakopjams, tas katru dienu jāsukā.

Veselība un uzturs

Tava suņa uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Svarīgi ir arī noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Vilkušpics ir punduršpica un citu Ziemeļeiropas špicu tuvs radinieks, kura nosaukums cēlies no 18. gadsimta Nīderlandes Patriotu partijas līdera Kees de Gyselaer vārda. Šis suns, kuru turēja parastie strādnieki, pazīstams arī kā holandiešu baržu suns, jo tas dzīvoja un strādāja uz baržām kā sargs un kompanjons.

Apsveramās veselības problēmas

Vilkušpici ir visnotaļ veselīgi suņi. Ir zināmas pāris šīs šķirnes suņiem raksturīgas iedzimtas slimības: epilepsija un hormonāli traucējumi (primāra hiperparatireoze). Abos gadījumos ir iespējami ģenētiskie izmeklējumi, un tie noteikti jāveic visiem vaislas suņiem.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.