Klamberspaniels

Klamberspaniels

Klamberspaniels ir liels, spēcīgs suns, kas ir smagāks un masīvāks nekā pārējie spanieli. Pilnībā pieauguša tēviņa skausta augstums ir apmēram 45–50 cm, bet pieaugušu suņu svars ir 29,5–34 kg tēviņiem un 25–29,5 kg mātītēm. Bagātīgais, zīdainais apmatojums ir balts ar citronkrāsas vai apelsīnkrāsas raibumiem, bet purns — raibumains.

clumber spaniel
  • Category size
  • Grooming requirements
clumber spaniel
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
clumber spaniel
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Klamberspaniels, kas ir atturētāks nekā daži spanieli, ir labsirdīgs un var būt uzticīgs ģimenes suns, taču vienmēr jābūt gatavam sadzīvot ar siekalošanos! Reizēm tas var būt ietiepīgs, taču parasti tam patīk izpatikt, un šī iemesla dēļ šie suņi dresūras laikā ir labi skolnieki, bet ar noteikumu, ka ir īstā motivācija.

Fiziskās aktivitātes

Šīs šķirnes suņi ir izdaudzināti to teicamās ožas dēļ, un, dodoties pastaigā, tas to ar prieku liks lietā! Šī iemesla dēļ fiziskās aktivitātes bez pavadas pieļaujamas tikai tad, ja suns pārliecinoši klausa atsaukšanas komandai. Tas ir lēnāks nekā pārējie spanieli, un tam pilnībā pietiks ar stundu ilgām fiziskajām aktivitātēm dienā.

Uzvedība

No šīs grupas ir cēlušās dažas mūsu iemīļotākas un izplatītākās suņu šķirnes, jo savas ļoti komunikablās, rotaļīgās un izteikti sabiedriskās dabas dēļ tie ir ideāli ģimenes suņi. Ar uz atalgojumu balstītas dresūras palīdzību tiem ātri vien ir patīkama visu ģimenes locekļu, tostarp kaķa, klātbūtne. Medību suņi ir paredzēti darbam visas dienas garumā jebkādos laikapstākļos, un tāpēc šiem suņiem ir nepieciešama aktīva, rūdīta ģimene, kas spētu nodrošināt tiem nepieciešamās ķermeni un prātu vingrinošās nodarbes.

Izskats

Bagātīgais apmatojums ir zīdains un taisns, ar garāku spalvu (šķipsnojumu) uz kājām un krūškurvja, kas, atstājot to novārtā, samezglojas. Lai apmatojums pēdu apvidū nesamezglotos, tas jāapgriež, un regulāri jāpārbauda šo suņu ausis.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Šīs sugas izcelsme

Ilgi ir uzskatīts, ka Klamberspaniels ir franču šķirne, kuru Apvienotajā Karalistē pirms vairāk nekā diviem gadsimtiem ieveda Noailles hercogs, kas, būdams ieinteresēts revolūcijas laikā turēt savus suņus drošībā, savus godalgotos spanielus nodeva Klamberas parkā, Notingemšīrā dzīvojošā Ņūkāslas hercoga pārziņā. Ir maz pierādījumu, kas pilnībā apstiprinātu šo hipotēzi, un šobrīd tiek uzskatīts, ka klamberspanielu radījuši paši briti no dažādiem medību spanieliem un citām šķirnēm.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, klamberspanieliem ir iespējamas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.