Leiklendas terjers

Leiklendas terjers

Ātrajam un veiklajam Leiklendas terjeram ir biezs, raupjš apmatojums, kas var būt melnlāsumains, zils ar dzeltenbrūnu, ruds, kviešu krāsas, rudi sirms, aknu krāsā, zils vai melns. Tas ir kompakts, pieauguša suņa skausta augstums ir 37 cm, pieauguši tēviņi sver 8 kg, bet mātītes — 7 kg.

 lakeland terrier
  • Category size
  • Grooming requirements
lakeland terrier
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
lakeland terrier
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Tā kā Leiklendas terjers jau kopš šķirnes pirmsākumiem ir darba suns, tas vajadzības gadījumā ir bezbailīgs un ātrs, taču kā mājās mīlulis tas ir draudzīgs, mīlošs un sirsnīgs, jautrs un nerātns suns. Dažiem Leiklendas terjeriem ir iespējama agresija pret citiem suņiem, tāpēc būtiska ir agrīna socializācija.

Fiziskās aktivitātes

Leiklendas terjeram dienā nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes, taču, ja vien piedāvāsi, tas būs gatavs arī ilgākām nodarbēm. Tam patīk rotaļāties arī dārzā, taču, ņemot vērā, ka šie suņi ir paredzēti izlīšanai caur pat vismazāko caurumu, lieki teikt, ka dārza nožogojumam jābūt pilnībā pret izmukšanu drošam.

Uzvedība

Šie ir mazi sunīši, taču viņiem to neviens nekad nav pateicis! Šie suņi, kas ir spilgtas personības un bieži vien ir samērā skaļi, ir lieliski kompanjoni cilvēkiem, kam patīk pētnieks, rakņātājs, ātrs domātājs un enerģijas pilns jautrības mīlētājs vienā personībā. Par spīti šo suņu lielumam tiem nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu un prāta nodarbju apvienojumā ar vajadzību pēc plosīšanas, raušanas, plēšanas un košļāšanas apmierināšanu. Lai arī, rūpīgi dresējot, šie suņi var sadzīvot ar pašmāju kaķiem, pārējie kaķi vai citas pūkainas radībiņas bieži vien to klātbūtnē nebūs drošībā.

Izskats

Apmatojums sastāv no biezas pavilnas un blīvas, raupjas akotspalvas, kas paredzēta aizsardzībai Ezeru apgabala skarbajos apstākļos, kā arī aizsargā suni zemes rakšanas laikā. Leiklendas terjera apmatojums, kas netiek nomests, jāizķemmē pāris reizes nedēļā. Papildus tam izstāžu suņi tiek apgriezti, bet vienkāršus mājas suņus parasti pāris reizes gadā apcērp.

Veselība un uzturs

Mazajiem sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Kā liecina nosaukums, šī terjeru šķirne radusies Leikdistriktā, kur šos suņus audzēja lauksaimnieki līšanai lapsu alās, lai aizsargātu savus jērus. Šie suņi sākotnēji tika uzskatīti par kalnienes terjeru atzaru, bet kā Leiklendas terjeri tie pazīstami kopš 1912. gada. Tas radīts, izmantojot vairākas šķirnes, tostarp veco melnlāsumaino terjeru, bedlingtonterjeru un borderterjeru.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, tiem iespējama arī pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi).

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.