Loučens

Loučens

Loučens ir viens no lielākajiem klēpja sunīšiem. Pieauguša suņa skausta augstums ir 25–33 cm, bet svars — no 4 līdz 8 kg. Tā garais, zīdainais apmatojums ir kā lauvai — garš un krēpjveidīgs ap krūškurvi un pie priekškājām, bet īss pie pakaļkājām. Apmatojums var būt jebkādā krāsā vai krāsu kombinācijā.

lowchen (little lion dog)
  • Category size
  • Grooming requirements
lowchen (little lion dog)
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
lowchen (little lion dog)
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Jautrs, rotaļīgs, mīlošs sunītis — gluži tāds, kādam klēpja sunītim būtu jābūt, taču reizēm loučens var ļoti aizsargāt savus mīļos, un šī iemesla dēļ īpaši svarīga ir agrīna socializācija. Tas modri uzrauga apkārtni un samērā bieži var būt skaļš. Šī iemesla dēļ tam jāiemāca neriet, sadzirdot vismazāko troksnīti.

Fiziskās aktivitātes

Loučenam ikdienā nav nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes. Tam pilnībā pietiek apmēram ar pusstundu dienā, taču, esot attiecīgam piedāvājumam, var arī vairāk. Šis ir gudrs suns, kam patīk arī dresūra.

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Loučenam ir garš, viļņains, zīdains apmatojums, kas jāsukā divas vai trīs reizes nedēļā. Apmatojums tiek apcirpts no pēdējās ribas un pāri pakaļkājām, atstājot apmatojumu astes beigu trešdaļā un arī uz pēdām (nedaudz virs ķepas locītavas un uz leju). Detalizētus norādījumus par kopšanu varat saņemt no audzētāja.

Veselība un uzturs

Mazajiem sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Tradicionālā apmatojuma griezuma dēļ par mazajiem lauvusuņiem saukto loučenu izcelsme nav zināma. Tie ilgi ir uzskatīti par vienu no bišoniem, kas cēlušies no Vidusjūras reģiona un bija sastopami Francijas dienvidos esošajā Lionas reģionā. Vēl pastāv teorija, ka loučeni patiesībā ir no Vācijas un, iespējams, radīti no Tibetas terjeru tipa suņa. Ir zināms, ka līdzīgi suņi Eiropā ir bijuši sastopami kopš 1500. gadiem. Loučeni, kas savulaik bija viena no retākajām šķirnēm pasaulē (1969. gadā to bija tikai 40), izzušana vairs nedraud, tomēr tie joprojām ir samērā reti sastopami.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, loučeniem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi).

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.