Maltas sunītis

Maltas sunītis

Maltas sunītis, kas ir aristokrātiska izskata klēpja sunītis ar tumšām acīm un pilnībā baltu, garu un zīdainu apmatojumu, ir viens no visuzkrītošākajiem suņiem. Pieauguša Maltas sunīša skausta augstums ir līdz 25 cm, bet svars — apmēram 1,8–2,7 kg.

maltese
  • Category size
  • Grooming requirements
maltese
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
maltese
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Šie mazie, jaukie un skaistie klēpja sunīši nav tikai mazi smukulīši vien — dažkārt tie var būt arī visnotaļ agresīvi! Tā kā šie suņi modri seko apkārt notiekošajam, tie var būt skaļi, un šī iemesla dēļ tiem jāiemāca neriet vismazākās provokācijas gadījumā.

Fiziskās aktivitātes

Maltas sunītim dienā pilnībā pietiks ar pusstundu ilgu fizisko aktivitāti, taču, ja piedāvāsi, tas būs gatavs arī ilgākām nodarbēm. Ārpus mājām tas var būt pārsteidzoši drosmīgs, šajos suņos var pamosties to kādreizējie kaitēkļu ķērāja instinkti!

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Lai garais, zīdainais apmatojums nesapītos, tas jākopj katru dienu. Atstājot to novārtā, veidojas mudžekļi, kas sunim var būt sāpīgi. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi panākt, ka Maltas sunīšu kucēni apmatojuma kopšanu uztver kā kaut ko jauku un patīkamu.

Veselība un uzturs

Klēpja sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Čārlzs Darvins ir izpētījis, ka Maltas sunītis, kas ir viena no vecākajām suņu šķirnēm, ir bijusi zināma jau 6000. gadā p. m. ē. Šie ir bišonu dzimtas suņi no Vidusjūras reģiona, un ir zināms, ka Publiusam, kas m. ē. 1. gadsimtā bija Romiešu valdnieks Maltā, bija Maltas sunīša tipa suns vārdā Issa. Vēsturiski šīs šķirnes suņi ir bijuši iemīļoti karaļnamos un aristokrātu sabiedrībā, un tie ir attēloti mākslas darbos kopā ar karalieni Elizabeti I un citiem monarhiem. Runā, ka brīdī, kad Skotijas karalienei Marijai tika nocirsta galva, viņai zem svārkiem bija paslēpies Maltas sunītis.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, Maltas sunīšiem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi). Ir iespējamas arī iedzimtas acu problēmas, un tāpēc ieteicams veikt acu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.