Meksikāņu kailais suns (vidējais)

Meksikāņu kailais suns (vidējais)

Meksikāņu kailais suns ir bezspalvains suns ar maigu ādu, kura garums nedaudz pārsniedz augstumu. Ādai iespējama melna, pelēka, ruda, aknu krāsas, bronzas krāsas un blonda pigmentācija. Suņi ir trīs lielumu. Pilnībā pieauguša miniatūrā meksikāņu kailā suņa skausta augstums ir 25–35 cm, vidējā — no 36 līdz 45 cm, bet standarta — no 46 līdz 60 cm.

mexican hairless (medium)
  • Category size
  • Grooming requirements
mexican hairless (medium)
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
mexican hairless (medium)
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Meksikāņu kailais suns ir mierīgs, apmierināts suns, kas modri uzrauga apkārtni. Pret svešiniekiem — atturīgs, taču pret ģimenes locekļiem tas ir mīlošs un draudzīgs mājas mīlulis.

Fiziskās aktivitātes

Miniatūrajiem meksikāņu kailajiem suņiem dienā nepieciešamas apmēram pusstundu ilgas fiziskās aktivitātes, savukārt vidējiem un standarta kailajiem suņiem dienā nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Pirms vešanas ārā noteikti jānodrošina, ka suns ir pasargāts no laikapstākļu (gan karstu, gan aukstu) iedarbības.

Uzvedība

Ikviens šķirņu krustojums izskata, temperamenta un uzvedības ziņā ir unikāls. Noskaidrot, kuras sugas ir tava suņa senči, lai tādējādi uzzinātu tā iespējamās, pārmantotās vajadzības un prasības, vari, vēršoties pie suņu DNS testu veicējiem, vai arī vari mēģināt to noteikt pēc suņa izskata. Tādējādi iegūsi vairāk informācijas par savu suni un tā uzvedības vai rīcības iemesliem!

Izskats

Meksikāņu kailajam sunim ir iespējami nelieli spalvas kušķīši, taču būtībā tas ir bezspalvains (kails), un tāpēc apmatojuma kopšana nav aktuāla. Tomēr, ņemot vērā, ka sunim nav ādu aizsargājoša apmatojuma, āda var kļūt sausa. Ādu var mitrināt, viegli ieziežot to ar bērniem paredzēto eļļu. Lai āda neapdegtu, var lietot piemērotu krēmu aizsardzībai pret saules stariem, un siltā laikā šie suņi jāsargā no tiešas saules gaismas. Šiem suņiem nepieciešama arī aizsardzība pret aukstumu, un, dodoties pastaigās ziemas mēnešos, tiem ir jāvelk mētelītis.

Veselība un uzturs

Miniatūrais meksikāņu kailais suns ir mazs sunītis, kam ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu. Vidējo un standarta suņu uzturā pareizajā līdzsvarā ir jābūt visām galvenajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Svarīgi ir arī noskaidrot ķermeņa stāvokļa rādītājus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka suns ir ideālā stāvoklī, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar norādījumiem par attiecīgās barības lietošanu.

Šīs sugas izcelsme

Senie meksikāņu kailie suņi ir bijuši cilvēku kompanjoni-mednieki Centrālamerikā un Dienvidamerikā apmēram 3000 gadu. Šie acteku godātie suņi ir bijuši pazīstami arī kā Xoloitzcuintle, kas nozīmē „Suņu Dievs”, un tika uzskatīts, ka šiem suņiem piemita īpašas, dievu dotas dziedinošās spējas. Tie ir izmantoti arī kā dāvanas dieviem, upurēti un ēsti. Tie ir trīs lielumu: miniatūrie, vidējie un standarta.

Apsveramās veselības problēmas

Galvenās meksikāņu kailo suņu veselības problēmas ir saistītas ar to ādu. Ņemot vērā, ka šiem suņiem nav apmatojuma, tie ir īpaši predisponēti uz ādas apdegumiem. Samērā bieži vērojamas arī zobu problēmas.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.