Miniatūrais pinčers

Miniatūrais pinčers

Miniatūrpinčers ir elegants klēpja sunītis ar samērā robustu miesas būvi. Pieaugušu suņu skausta augstums ir 25–30 cm, bet svars — apmēram 4–6 kg. Tam ir īss, gluds, taisns un spīdīgs apmatojums, kas var būt melns, zils un šokolādes krāsā ar dzeltenbrūniem raibumiem vai ruds.

Pinscher Miniature
  • Category size
  • Grooming requirements
Pinscher Miniature
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Pinscher Miniature
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Ja vēlies pakļāvīgu klēpja sunīti, šīs šķirnes suns nav paredzēts tev! Lai arī miniatūrpinčers tiek klasificēts kā klēpja sunītis, tam ir daudz terjera īpašību. Vārda „pinscher” nozīme vācu valodā patiešām ir „terjers”. Tas ir drošs, bezbailīgs suns, kas ir aktīvs un ziņkārīgs. Tas vienmēr ir modrs un rej, ja tā uzmanību piesaista kaut kas neparasts. Tāpēc tas mājās parasti ir labs sargsuns.

Fiziskās aktivitātes

Ja piedāvāsi, miniatūrpinčers būs ar mieru uz lielāku fizisko aktivitāti, taču tam pietiks arī ar pusstundu dienā. Aukstā laikā tam var būt nepieciešams mētelītis papildu aizsardzībai.

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Pundurpinčera īsais, gludais apmatojums ir samērā ciets un ļoti viegli kopjams. Tas tikai nedaudz vairāk kā jāizsukā reizi divās nedēļās. Apmatojuma mešanas laikā savākt atmirušo spalvu palīdz biežāka kopšana.

Veselība un uzturs

Klēpja sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Pundurpinčers ir vismazākais no trīs pinčeru šķirnēm (pārējās divas ir lielie dobermaņi un vidēji lielie vācu pinčeri), kas izmantots kā žurku ķērājs un ir cēlies no gludspalvainā vācu pinčera. Dobermanis ar abām pārējām pinčeru šķirnēm nav saistīts. Salīdzinot ar dažām šķirnēm, pundurpinčeriem ir samērā īsa — apmēram 100 gadus ilga — vēsture.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, tiem iespējama arī pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi).

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.