Miniatūrais pūdelis

Miniatūrais pūdelis

Miniatūrais pūdelis ir dižciltīga izskata suns ar slaidu purnu un garu kaklu. Apmatojums — bagātīgs un sprogains un bieži vien tiek īpaši apcirpts. Šie suņi var būt daudzās krāsās, tostarp zilā, pelēkā, sudraba, brūnā, aprikožu un krēmkrāsā. Sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā. Pieauguša miniatūrā pūdeļa skausta augstums ir 28–38 cm, bet svars — no 12 līdz 14 kg.

Poodle Miniature
  • Category size
  • Grooming requirements
Poodle Miniature
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
Poodle Miniature
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Dzīvīgie, sabiedriskie un mīlošie miniatūrie pūdeļi ir lieliski kompanjoni. Tiem patīk darboties un būt iesaistītiem visā ģimenē notiekošajā. Ja vien miniatūrajiem pūdeļiem tiek nodrošinātas pietiekamas fiziskās aktivitātes, tie var dzīvot arī šaurībā. Tie var būt labi sargsuņi, kas paziņo par viesiem, taču nekad nav agresīvi.

Fiziskās aktivitātes

Šiem aktīvajiem suņiem patīk pastaigas, un it īpaši tiem patīk rotaļāties. Ir laba doma šos suņus iesaistīt kaut kāda veida aktivitātēs, lai līdz ar ķermeni vingrinātu arī to prātu. Miniatūrie pūdeļi var gūt labus panākumus sacensībās paklausībā, adžiliti un vairumā suņu sporta veidu.

Uzvedība

Lai arī šie ir mazākie no suņiem, tie ir aktīvi, jautrību mīloši kompanjoni, kam vislielāko prieku sagādā būšana mājās ar saviem saimniekiem. Tie bieži ļoti pieķeras saimniekiem, bauda mājas komfortu un var būt labi mājas sardziņi, taču, lai šie suņi būtu labā fiziskā formā, mundri un veseli, tiem jebkurā gadījumā nepieciešamas fiziskas aktivitātes ārpus mājām. Daudzi gūst labus panākumus dresūrā un parasti mīl rotaļāties.

Izskats

Miniatūrie pūdeļi apmatojumu nemet, un, lai arī ne vienmēr, tos bieži panes arī alerģiski cilvēki. To apmatojumam nepieciešama visnotaļ pamatīga kopšana. Parasti ir nepieciešama profesionāla suņu friziera palīdzība, kā arī regulāra ķemmēšana un sukāšana mājās. Pūdelis pie friziera apcirpt jāved apmēram reizi sešās nedēļās, taču var iemācīties to darīt patstāvīgi.

Veselība un uzturs

Mazajiem sunīšiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazie kuņģīši nozīmē, ka tiem jāēd maz un bieži. Mazajiem suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs galveno uzturvielu daudzums, kā arī lai gabaliņu lielums būtu piemērots mazām mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Šīs sugas izcelsme

Miniatūros pūdeļus no standarta pūdeļiem izveidoja cilvēki, kas vēlējās mazāku lielā pūdeļa paveidu, kas būtu vieglāk kopjams un mazāk barojams. Šāda lieluma pūdeļi bija zināmi pirms vismaz 500 gadiem. Tā kā šie suņi ir viegli dresējami un tiem patīk izpatikt, tie kļuva labi pazīstami cirkos.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, miniatūrajiem pūdeļiem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi). Tiem biežāk iespējama arī gūžu problēma un iedzimta acu slimība, ko var paredzēt, veicot attiecīgus izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.